12.10.2018 11:50

Powstaje serial o zespole hip-hopowym Wu-Tang Clan

Zespół powstały w 1993 roku w Nowym Jorku doczeka się serialu opowiadającego o życiu jego członków. Nie będzie to jednak dokument, a pełnoprawny dramat. Produkcję przygotuje platforma Hulu.

Wu-Tang Clan
foto: Zach Cordner/Invision/AP/Invision/AP/East News

Nowojorska supergrupa Wu-Tang Clan zapisała się złotymi zgłoskami w historii popularnej muzyki swoimi agresywnymi tekstami pełnymi odniesień do dalekiego wschodu oraz ciężkimi beatami, a ich debiutancki album „Enter the Wu-Tang: 36 Chambers” jest uznawany za jedną z najważniejszych hip-hopowych płyt. Perypetię kolektywu będziemy mogli poznać w tworzonym przez Hulu serialu.

Na razie powstanie 1 sezon produkcji „Wu-Tang: An American Saga”, na który złoży się 10 odcinków serialu opowiadającego o początkach zespołu. Inspiracją do stworzenia serii są książki RZA „The Wu-Tang Manual” oraz „The Tao of Wu”, a także sama historia zespołu Wu-Tang Clan. Hulu i RZA potwierdzili, że serial będzie dramatem osadzonym w latach 90.:

"

Serial „Wu-Tang: An American Saga” jest osadzony w Nowym Jorku z lat 90. Program przedstawi historię powstania Wu-Tangu, czyli wizji Bobby'ego Diggsa aka RZA, który próbuje zjednoczyć dwunastu młodych, czarnoskórych mężczyzn, którzy są rozdarci między muzyką i zbrodnią, ale w końcu stają się najmniej prawdopodobną historią amerykańskiego sukcesu. "

Powstanie serial o Wu-Tang Clanie

Scenariuszem zajmą się Alex Tse oraz sam RZA, którzy razem z Brianem Grazerem, Method Manem i Francie Calfo pełnią również rolę producentów. Inni członkowie Wu-Tangu, czyli Ghostface Killa, Inspectah Deck, Masta Killa i GZA będą za to konsultantami odpowiedzialnymi za prawdziwość historii.

Produkcja trafi na platformę Hulu, która w Polsce współpracuje z Showmaksem. Dlatego możemy przypuszczać, że „Wu-Tang: An American Saga” pojawi się właśnie na platformie emitującej np. „Rojst”.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Wu-Tang Clan