Powstaje serial o aferze Watergate. W roli głównej Julia Roberts

23.02.2021 16:26
Julia Roberts Fot. Mehdi Chebil/Polaris/East News

Powstaje nowa telewizyjna antologia o tytule "Gaslit", oparta na popularnym podcaście "Slow Burn". Jej pierwszy sezon opowie o udziale Marthy Mitchell w ujawnieniu afery Watergate. Żonę prokuratora generalnego mianowanego przez Richarda Nixona zagra Julia Roberts.

"Gaslit": Nowy serial o aferze Watergate

Filmowcy poświęcili już wiele czasu i pieniędzy na produkcje poświęcone gigantycznemu skandalowi z początku lat 70., w który zamieszany był Richard Nixon. Tym razem historia afery Watergate zostanie przedstawiona z perspektywy Marthy Mitchell, żony Johna Mitchella - prokuratora generalnego wyznaczonego przez 37. prezydenta Stanów Zjednoczonych, która swoim zamiłowaniem do plotek przyczyniła się do ujawnienia tajemnic skrywanych przez administrację Nixona.

Twórcy "Gaslit" zapowiadają, że ich serial będzie prezentował nowoczesne podejście do tego historycznego wydarzenia, skupiając się na zapomnianych bohaterach tej historii.

Polecamy

"Gaslit": obsada i twórcy serialu o aferze Watergate

Robbie Pickering odpowiedzialny m.in. za serial "Mr. Robot" będzie pełnił funkcję showrunnera i producenta wykonawczego serialu wraz z Samem Esmailem i Chadem Hamiltonem. Reżyserem został Matt Ross ("Captain Fantastic") po tym, jak Nash Edgerton odszedł z projektu. W główną rolę wcieli się Julia Roberts. Jej męża zagra natomiast Sean Penn. Zdjęcia do serialu mają rozpocząć się jeszcze tej wiosny.

Polecamy
Natalia Hluzov
Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.