11.10.2018 14:53

Powstaje serial osadzony w świecie filmu „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”

Pamiętacie horror „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”? Szykujcie się na więcej absurdu, bo stacja NBC szykuje serial, którego akcja rozgrywa się w tym uniwersum. 

Powstaje serial osadzony w świecie filmu „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”
foto: kadr z filmu Abraham Lincoln: Łowca wampirów

W 2012 roku powstał osobliwy horror zatytułowany „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”. Nie wiele osób wie, że scenariusz filmu bazował na książce autorstwa Setha Grahame-Smitha. Chociaż produkcja nie była hitem, okazuje się, że wkrótce dostaniemy więcej historii osadzonych w tym specyficznym uniwersum. Stacja NBC pracuje nad serialem „The Last American Vampire”. 

„The Last American Vampire” - o czym będzie serialowy spin-off filmu „Abraham Lincoln: Łowca wampirów”?

Jak donosi portal Bloody Disgusting, fabuła ma się opierać na książce o tym samym tytule autorstwa Grahame-Smitha. Serial będzie thrillerem z elementami horroru, którego głównym bohaterem jest Abby - młoda analityczka, którą werbuje specjalny oddział FBI. Dziewczyna ma zająć się sprawami, których pozostali agenci nie są w stanie rozwiązać za pomocą tradycyjnych metod śledczych. Podczas pracy nad swoją pierwszą sprawą Abby natknie się na tajemniczą serię morderstw. Zagadkę rozwiąże wraz ze swoim partnerem, który okaże się być 500-letnim wampirem.

„The Last American Vampire” - kiedy premiera serialu?

Produkcja dostała już zielone światło, co nie powinno dziwić, biorąc pod uwagę popularność filmów i seriali o wampirach. Na razie nie wiadomo, kiedy „The Last American Vampire” trafi na antenę NBC. Obecnie trwają prace nad scenariuszem do serialu. Producentem wykonawczym został Terry Matalas znany z telewizyjnej wersji „12 małp”. W przedsięwzięcie zaangażowano również Grahame-Smitha, który zajmie się scenariuszem oraz produkcją. W produkowaniu serialu pomogą mu w tym David Katenberg oraz 20th Century Fox Television i KatzSmith Productions. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Horror