17.10.2018 14:03

Powstaje spin-off serialu „Grimm”. Bohaterem będzie kobieta

Portal Deadline poinformował, że NBC pracuje nad rebootem/spin-offem popularnego serialu fantasy. Telewizja zdradziła, że w programie powrócą starzy znajomi.

Powstaje spin-off serialu „Grimm”. Bohaterem będzie kobieta

Oryginalny serial „Grimm” był doczekał się 6 sezonów i ponad 120 odcinków. Opowiadał o detektywie Nicku Burkhardzie pracującym w Portland. Mężczyzna dowiaduje się, że jest potomkiem grupy łowców znanych jako Grimm, którzy mają za zadanie utrzymywać balans pomiędzy ludzkością a baśniowymi stworami (które nazywają same siebie Wesen). Od tej pory starał się zrozumieć świat, który otworzył przed nim nowe horyzonty, jednocześnie próbując zachować balans pomiędzy swoją pracą w policji i życiem jako Grimm.

Nowy projekt ma się skupić jednak na damskiej protagonistce. Szefową niezatytułowanej dotąd produkcji została Melissa Glenn, twórczyni „Iron Fista” na Netfliksie. Serial będzie emitowany na stacji NBC oraz platformie Universal TV. Telewizja zdradziła co nieco na temat projektu w oficjalnej informacji prasowej:

"

Nowy program będzie rozbudowywał mitologię pierwszego serialu – powrócą w nim znane postaci, ale pojawią się również kompletnie nowi bohaterowie, nowe zagrożenia i nowe zagadki. Na razie w nie zaangażowaliśmy żadnych aktorów, ale planujemy zatrudnić członków obsady oryginalnego „Grimma”. "

Nowy serial w świecie Grimma

Po wyemitowaniu 6 sezonów, stacja ma naprawdę sporo postaci do wyboru. Nie powinniśmy się spodziewać powrotu Nicka, Monroe albo Hanka, czyli głównych postaci pierwszego „Grimma”, nie mniej, twórcy na pewno przygotują dla fanów miłe niespodzianki.

Produkcją spin-offu „Grimm” zajmie się firma Hazy Mills Productions należąca do Seana Hayesa i Todda Millinera. Obydwaj będą również producentami wykonawczymi produkcji. Twórcy oryginalnego serial, David Greenwalt oraz Jim Kouf, będą konsultantami produkcji.

Data premiery serialu o kobiecym Grimmie jest na razie nieznana. Prawdopodobnie pierwszy sezon będzie emitowany w jesienniej ramówce NBC w 2019 roku.

Kamil Kacperski