Powstał pierwszy polski serial o rodzinie LGBT. Kiedy premiera "Familli"?

08.10.2020 10:13
Powstał pierwszy polski serial o rodzinie LGBT. Kiedy premiera "Familli"? Fot. Value Stock Images/EAST NEWS

Powstał pierwszy polski serial LGBT, który będzie nadawany w formie podcastu za pośrednictwem internetu. Kiedy premiera "Familii"?

Temat społeczności LGBT jest ostatnio na ustach wielu Polaków. Niestety nie koniecznie w dobrym kontekście. W ciągu kilku miesięcy homofobia i agresja wobec osób nieheternormatywnych znacznie wzrosła. Twórcy serialu "Familia" mają nadzieję, że ich produkcja pomoże zwiększyć tolerancję, równość i świadomość praw człowieka w naszym kraju, ze szczególnym uwzględnieniem oraz widzialności osób LGBTQ+.

"Famillia" - polski serial o rodzinie LGBT

Strefy wolne od LGBT, samobójstwa szykanowanych nastolatków, aresztowania za umieszczanie tęczowych flag w miejscach publicznych, kłamstwa na temat osób nieheternormatywnych i ataki na przedstawicieli tego środowiska - niestety tak w ostatnich miesiącach wygląda Polska rzeczywistość.

Przeczytaj także

Na szczęście nie wszyscy Polacy przejrzewają homofobiczne postawy. Już niedługo wystartuje pierwszy polski serial podcastowy opowiadający o rodzinie LGBT. Przedsięwzięcie zostało zatytułowane "Familia".

Przeczytaj także

Oto jak prezentuje się oficjalny opis fabularny "Familli".

Serial o losach nieheteronormatywnej wielopokoleniowej rodziny składającej się z babci, matek, córki i ich otoczenia, który pokazuje różne postawy wobec świata. Opowiada o tym, jak głębokie podziały tworzą poglądy polityczne, o mechanizmie władzy i pieniędzy i tęsknocie za różnorodnością. Każdy odcinek odsyła słuchacza do jednej z organizacji broniących praw człowieka i wspierających osoby LGBTQ+.

Za serial odpowiada Jakub Skrzywanek. W twórczości reżysera stojącego między innymi za spektaklem "Mein Kampf" wystawianym w Teatrze Powszechnym, od dawna przewijają się motywy tolerancji, przemocy wobec odmienności, czy transformacji jednostki.

Za scenariusz "Familii" odpowiedzialna jest natomiast dramaturżka Weronika Murek. Autorami muzyki są Natalia Szczepańska i Julek Ploski, nagrania zrealizowała Agnieszka Szczepańczyk, a całość wyprodukowała Agnieszka Różyńska. W obsadzie "Familli" znaleźli się natomiast Marta Jalowska, Kamila Worobiej, Dorota Glac, Ada Kornecka, Maciej Pesta, Twoja Stara, Michał Piróg. Pomysłodawcą serialu jest TERAZ POLIŻ. 

Przeczytaj także

"Famillia" - kiedy premiera serialu?

Podcastowa produkcja zadebiutuje już 8 października 2020 roku. Dwa pierwsze odcinki zostaną nie trafią od razu do internetu. Najpierw będzie można posłuchać ich publicznie w warszawskim klubie Resort.

Odsłuchy odbędą się o 18:00 i 20:00. Kolejne odcinki "Familii" będą trafiać do sieci co tydzień od oficjalnej premiery internetowej, która będzie miała miejsce 19 października 2020 roku. Trafią na serwis Spotify i na YouTube.

Przeczytaj także

Zobacz też: 10 najpiękniejszych filmów o tematyce LGBT

Sergiusz Kurczuk
Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.