25.01.2019 12:58

Powstanie 2. sezon serialu "Chyłka". Wiemy, kiedy pojawi się na platformie Player.pl

Spora popularność serialu "Chyłka - Zaginięcie" na platformie Player.pl nie tylko spowodowała, że produkcja trafi na antenę TVN-u, ale także doczeka się 2. serii.

Joanna Chyłka
foto: kadr z serialu

Platforma Player.pl powołała do życia serial "Chyłka - Zaginięcie" na podstawie twórczości pisarza Remigiusza Mroza. Historia opowiada o Joannie Chyłce (Magdalena Cielecka) - znanej warszawskiej adwokat, która podejmuje się trudnej sprawy zaginięcia dziecka. Okazuje się, że przestępstwo spowija mroczna tajemnica. Niedługo po premierze poinformowano, że serial trafi również na antenę TVN-u. Premiera w telewizji naziemnej odbyła się 23 lutego 2019 roku. 

Chyłka - powstanie 2. sezon serialu. Kiedy premiera?

Jak dowiaduje się portal Wirtualne Media, TVN postanowił kontynuować serial i jesienią 2019 roku zobaczymy 2. sezon "Chyłki", który tym razem zostanie opatrzony podtytułem "Kasacja". W roli głównej powróci oczywiście Magdalena Cielecka. Produkcja znów zadebiutuje najpierw odpłatnie na platformie Player.pl i dopiero po kilku miesiącach trafi na antenę stacji TVN. 

W dniach 29 kwietnia - 3 maja 2019 roku w Krakowie odbył się SerialCon, na którym wielu serialowych twórców pojawiło się, aby podczas paneli podyskutować na temat swoich produkcji i opowiedzieć co nieco na temat przyszłości. W tym roku podczas wydarzenia pojawili się m.in. producenci serialu "Chyłka - Zaginięcie" na podstawie twórczości Remigiusza Mroza. Jedna z nich, Dorota Chamczyk potwierdziła podczas panelu prowadzonego przez dziennikarzy portalu naekranie.pl, że 2. sezon ma zadebiutować w listopadzie 2019 roku.

Chyłka 2 - fabuła serialu

Jeśli chodzi zaś o fabułę serialu, to tak brzmi opis fabuły 2. tomu opowieści o Chyłce:

"

Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat…

Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar.

W kancelarii "Żelazny&McVay" sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant - Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.

Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać. "

Chyłka - obsada 2. sezonu?

Pierwszy odcinek serialu "Chyłka - Zaginięcie" został wyemitowany na TVN w sobotę 23 lutego 2019 roku o godzinie 20:00. Oprócz Cieleckiej w obsadzie znaleźli się m.in. Filip Pławiak, Katarzyna Warnke, Olga Bołądź, Michał Żurawski, Szymon Bobrowski, Piotr Głowacki, Piotr Stramowski i Piotr Żurawski. Za reżyserię serialu "Chyłka - Zaginięcie" odpowiadał Łukasz Palkowski.

Wspomniana Dorota Chamczyk podczas panelu na SerialConie potwierdziła też, że w obsadzie powrócą: Magdalena Cielecka, Filip Pławiak, Piotr Stramowski, Artur Żmijewski oraz Jakub Gierszał. Zdradziła też, że za kamerą ponownie stanie Łukasz Palkowski, który był odpowiedzialny za 1. sezon serialu "Chyłka - Zaginięcie".

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Joanna Chyłka