Powstanie 5. sezon „Sherlocka”? Tak twierdzi nieoczywiste źródło

Kamil Kacperski
06.08.2018 11:00
Powstanie 5. sezon „Sherlocka”? Tak twierdzi nieoczywiste źródło Fot. materiały prasowe

Nowe informacje dotyczące szalenie popularnej produkcji BBC rzucają nieco światła na przyszłość „Sherlocka”, chociaż 4. sezon skończył się w sposób... cóż, dość satysfakcjonujący.

W 2017 roku odbyła się premiera 4. sezonu „Sherlocka”, w którym tytułowy detektyw (Benedict Cumberbatch) i jego pomocnik, doktor John Watson (Martin Freeman), po raz kolejny musieli stawić czoła Moriartiemu, nemesis pana Holmesa. Sherlock musi powrócić do traumatycznych wspomnień z dzieciństwa i zmierzyć się ze swoim najpotężniejszym wrogiem - samym sobą.

Jeżeli jeszcze nie obejrzeliście najnowszych odcinków „Sherlocka” to nie będziemy Wam zdradzali zakończenia - mimo, że 4. sezon nie jest wybitny, to i tak warto się z nim zapoznać, zwłaszcza, jeżeli czekacie na kolejne epizody produkcji BBC. Bo te, podobno, już niedługo mają powstać.

Nowe odcinki Sherlocka

Tak przynajmniej twierdzi... właściciel kawiarni Speedy's Cafe, która znajduje się tuż obok mieszkania Sherlocka i Johna przy Baker Street 221B. Chris Georgiou, bo tak się jegomość nazywa, zdradził w wywiadzie dla portalu Time Out, które odwiedza miejsca w Londynie, które pojawiają się w filmach i serialach, że powstanie 5. sezon „Sherlocka”:

Chyba nie powinienem o tym mówić, ale słyszałem, że wrócą, by kręcić 5. sezon.

Sam właściciel kawiarni zdążył się dość dobrze zaprzyjaźnić z aktorami i twórcami serialu przez kilka lat współpracy, więc możliwe, że ktoś z produkcji szepnął mu kilka słów, aby Georgiou wiedział, żeby Speedy's Cafe było przygotowane na kamery i ekipę pracującą przy „Sherlocku”.

Martin Freeman o nowym sezonie Sherlocka

Kilka miesięcy temu, przy okazji promocji „Black Panthera”, o nowe odcinki „Sherlocka” zapytano Martina Freemana. Aktor wyjawił wtedy, że na razie odpoczywają po ferworze, jakim był 4. sezon, a także przyznał, że cisza i spokój mu zdecydowanie odpowiadają:

Znaczy tak, wydaje mi się, że po zakończeniu 4. sezonu wszyscy chcieliśmy odpocząć od tego szaleństwa. Ludzie naprawdę chcą więcej Sherlocka. I to jest super. Ale mówiąc szczerze, chciałbym od tego chwilę odpocząć. Bo można się poczuć... zamkniętym.

Z jednej strony świetnie, że fani uwielbiają to co tworzysz, ale jednocześnie czujesz się uwięziony pod presją. Musisz zaskoczyć widzów, ale jak przesadzisz, to zaczną cię za to nienawidzić. To wszystko jest trochę zwodnicze. I bardzo trudne, bo ludzie mają ogromne oczekiwania, większe niż wobec czegokolwiek innego, co w życiu zrobiłem. Jestem szczęśliwy, że możemy odpocząć od tego serialu.

Cóż, na razie oficjalnych informacji brak, a właściciel kafejki, która pojawia się w serialu, jest co najmniej średnim źródłem informacji dotyczących 5. sezonu „Sherlocka”. Fani muszą się uzbroić w cierpliwość.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.