01.04.2019 09:39

Powstanie 9. sezon "Gry o tron"! Informację potwierdził jeden ze smoków

Kilka lat temu świat obiegła informacja, że "Gra o tron" zakończy się po 8 sezonach. Okazuje się jednak, że twórcy nieco zmienili plany - nowymi wiadomościami w sprawie podzielił się Bartosz Jacek Dragon, aktor grający smoka Drogona. Potwierdził, że powstanie 9. sezon.

Gra o tron
foto: kadr z wideo

Do premiery 8. sezonu "Gry o tron" pozostały równo dwa tygodnie. Świat wstrzymuje oddech w oczekiwaniu na 6 ostatnich epizodów przeboju HBO. Okazuje się jednak, że całkiem niepotrzebnie - według jednego z aktorów już latem 2019 roku ruszą zdjęcia do 9. sezonu produkcji na podstawie książek George'a R.R. Martina. Artysta, który potwierdził arcyciekawą informację, ma na imię Bartosz Jacek Dragon i w serialu "Gra o tron" wciela się w smoka Drogona, ulubieńca Daenerys Targaryen. 

Gra o tron - 9. sezon jednak powstanie

Bartosz Jacek Dragon, mimo bardzo swojskich imion, jest mieszkańcem Hartford w Connecticut. W serialu pracuje właściwie od samego początku. Dragon potwierdził, że widziane przez nas wcześniej materiały zakulisowe, które przedstawiały efekty specjalne użyte do stworzenia smoków, były jedynie wymysłem producentów - w wywiadzie Dragona z Entertainment Weekly możemy przeczytać, że Drogon jest wynikiem ciężkiej pracy makijażystów i wizażystów:

"

Tak, tak. Próbowali ukryć mój udział w serialu, zasłaniając się jakimiś efektami specjalnymi. To było trochę niemiłe. Rozumiem, że może nie wyglądam zbyt wyjściowo, ale to nie powód, aby mnie uciszać. Na szczęście się jakoś dogadaliśmy i mogę promować "Grę o tron". Tylko Vizerion jest wytworem efektów specjalnych, bo nie mogli znaleźć nikogo z takimi pięknymi niebieskimi oczami.  "

tabaluga

Mniejszego brata Drogona, czyli Rhaegala, gra natomiast młodszy brat BJ Dragona, czyli Johnny Dragon. Starszy z panów stwierdził, że to zaszczyt, że może grać ze swoją rodziną:

"

Zżyliśmy się z Johnnym na planie. Wcześniej nasze relacje nie były zbyt dobre, dlatego jestem wdzięczny twórcom, że nas obsadzili w rolach braci i właściwie zawsze pojawiamy się na ekranie razem. To bardzo miłe z ich strony.  "

charizard

Bartosz Jacek Dragon w końcu potwierdził również, że powstanie 9. sezon "Gry o tron". Aktor zdradził również sporo szczegółów fabularnych dotyczących 8. serii, więc uważajcie na spoilery:

"

Tak, latem tego roku ruszają zdjęcia. Ten sezon będzie zdecydowanie inny od poprzednich - przez to, że w 5. odcinku 8. sezonu Nocny Król ginie z rąk dziwnego starszego pana i jego lekko opóźnionego wnuka, Jon i Daenerys zostają władcami całego Westeros, co sprawia, że tytułowa "Gra o tron" zostaje zakończona. 9. sezon będzie raczej komedią drogi, w której wystąpimy z Johnnym w głównych rolach, co jest bardzo ekscytujące. Fani będą zadowoleni.  "

Game of Thrones
Game of Thrones
Przeczytaj także "Gra o tron" - który bohater był najdłużej na ekranie? Zobaczcie zestawienie

Gra o tron - kiedy premiera 9. sezonu?

Bartosz Jacek Dragon nie chciał zdradzać daty premiery nowych odcinków, ponieważ jak sam stwierdził, jeszcze nie do końca wiadomo, ile potrwają zdjęcia do 9. sezonu "Gry o tron". Zapewnił jednak, że w nowych epizodach pojawi się mnóstwo fantastycznych zwierząt.

Prima Aprilis!

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO