07.10.2019 12:04

Powstanie musical "The Walking Dead"? Scott Gimple odniósł się do pogłosek

Pogłoski o musicalowej wersji "The Walking Dead" krążą po sieci od dłuższego czasu. Głos w sprawie zabrał szef treści uniwersum.

Foto: materiały prasowe/ AMC
Foto: materiały prasowe/ AMC

Uniwersum "The Walking Dead" stale się rozrasta. Już wkrótce zadebiutuje drugi spin-off oryginalnego serialu, a w planach są również przynajmniej trzy produkcje filmowe. Okazuje się, że twórcy pracują nad jeszcze jednym, sekretnym projektem. Czy czeka nas musical w świecie żywych trupów?

Powstanie musical "The Walking Dead"?

Pogłoski o możliwym musicalu osadzonym w świecie "The Walking Dead" krążyły po sieci od jakiegoś czasu. Jednak nikt chyba nie traktował tych przypuszczeń poważnie. Owszem, ostatnimi czasy odcinki musicalowe to w popularnych serialach powszechne zjawisko (przykładem może być choćby "Riverdale"). Ale musical w świecie opanowanym przez zombie, gdzie ludzie każdego dnia walczą o przetrwanie to już zupełnie inna para kaloszy. Jak kuriozalnie by to nie brzmiało, okazuje się, że... może to być prawda.

The Walking Dead
The Walking Dead
Przeczytaj także Jak odróżnić gorączkę od infekcji zombie? "The Walking Dead" wydało film instruktażowy

Comic-Con w Nowym Jorku obfitował w rewelacje z postapokaliptycznego świata wykreowanego przez stację AMC. Potwierdzono 11. sezon "The Walking Dead", a w nim powrót Lauren Cohan do obsady oraz zaprezentowano zwiastun drugiego spin-offu. Największą niespodzianką okazała się jednak wypowiedź Scotta M. Gimple'a. Szef treści uniwersum odniósł się do pogłosek o musicalu, twierdząc, że prace nad nim właśnie trwają.

"

Cały czas jesteśmy o to pytani. Pracujemy nad tym. Mówię poważnie, naprawdę to robimy. "

Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER
Foto: LFI/Avalon.red/REPORTER
Przeczytaj także 8 momentów, w których serial "The Walking Dead" był lepszy niż komiks

Gimple faktycznie potwierdził powstanie musicalu "The Walking Dead", czy zwyczajnie zażartował sobie z fanów? O tym przekonamy się w przyszłości. Jego słowa rodzą jednak przekonanie, że coś rzeczywiście jest na rzeczy.

Zobacz też: Serial "The Walking Dead" będzie miał inne zakończenie, niż komiksy Kirkmana

Co sądzisz o pomyśle na musical "The Walking Dead"?

Tagi: News Seriale The Walking Dead zombie