Powstanie nowy polski serial Netfliksa. Wiemy, o czym opowie

12.09.2019 09:21
Powstanie nowy polski serial Netfliksa. Wiemy, o czym opowie Fot. materiały prasowe/Netflix

Już w 2020 roku odbędzie się premiera kolejnego polskiego serialu oryginalnego Netflix. Ruszyła produkcja "W głębi lasu" - adaptacji bestsellerowego thrillera Harlana Cobena o tym samym tytule.

Sześcioodcinkową produkcję reżyserują Leszek Dawid ("Jesteś Bogiem") oraz Bartosz Konopka ("Królik po berlińsku"). Autorami scenariusza są Agata Malesińska i Wojtek Miłoszewski. Producentką kreatywną jest Anna Nagler ("Ukryta gra"), producentami wykonawczymi natomiast są Andrzej Muszyński oraz Harlan Coben. "W głębi lasu" to kolejny, obok brytyjskiej serii "The Stranger" oraz hiszpańskiego "El Inocente", owoc współpracy między Cobenem a Netfliksem.

Powstaje nowy polski serial Netfliksa

Jak możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu Netfliksa, "W głębi lasu" to "kolejna produkcja Netflix rozgrywająca się w Polsce. Fabuła obejmuje dwa wymiary czasowe: rok 1994 oraz 2019". Twórcy podzielili się opisem fabuły:

Opowieść w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora, Pawła Kopińskiego, który mimo upływu lat nie potrafi otrząsnąć się po stracie ukochanej siostry, zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego. Niespodziewane odnalezienie ciała, którego śmierć zdaje się być powiązana ze zniknięciem dziewczyny, może w końcu doprowadzić do przełomu w śledztwie. Policja podejrzewa, że ofiarą jest chłopiec, który zniknął bez śladu wraz z siostrą Pawła 25 lat temu. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. 

Przeczytaj także

Na temat nadchodzącej produkcji wypowiedział się sam twórca Harlan Coben, który nie może się doczekać pokazania światu możliwości polskich twórców bazujących na jego dziele:

Jestem bardzo dumny, że współpracuję z niesamowitą obsadą i twórcami z Polski oraz pomagam ich znakomitą pracę przedstawić widzom Netflix na całym świecie.

Nową produkcję w oświadczeniu skomentowali również reżyserowie Leszek Dawid i Bartosz Konopka:

"W głębi lasu" to historia pełna tajemnic. Chcesz za nią iść. Nierozwiązane sprawy z młodości możesz zakopać głęboko, a one i tak cię dopadną któregoś dnia. Fascynuje mnie konfrontacja z beztroskim czasem dorastania. Zajrzeć tam, gdzie zostawiłeś najpiękniejsze, a zarazem najokrutniejsze doświadczenia w swoim życiu. Poznać prawdę. Bez tego nie możesz pójść dalej. 

Bartosz Konopka dodał natomiast: 

Paweł Kopiński jest dla mnie niezwykłym bohaterem. Chciałbym mieć tyle siły co on. Los przetoczył się przez jego życie jak tornado, zabrał mu najbliższe osoby, naznaczył go porzuceniem, samotnością, zdradą, a mimo tego, ten facet ciągle wstaje, walczy i nie traci wiary w ludzi. Jeśli jemu się uda pokonać swoje demony, uznać błędy, zmierzyć z przeszłością, sięgnąć po prawdę, odzyskać spokój i wybaczyć sobie - to wierzę, że mnie też może się udać. To jest najbardziej budujący przekaz tej opowieści.

Projekt jest wsparty finansowo przez Polski Instytut Sztuki Filmowej. Premiera serialu ma się odbyć w 2020 roku.

Zobacz także: Michał Żebrowski lektorem „Wiedźmina” od Netfliksa? Słychać go na polskim zwiastunie [WIDEO]

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.