23.10.2018 20:07

Powstanie prequel "Chojraka - tchórzliwego psa"? Tak twierdzi twórca oryginału

John R. Dilworth, czyli twórca oryginalnej bajki, napisał ostatnio na swoim Facebooku, że zaczął pracę nad prequelem przygód Chojraka. Jak będzie się nazywał nowy serial?

Chojrak - tchórzliwy pies
foto: materiały prasowe

Chociaż nowe odcinki "Chojraka - tchórzliwego psa" przestały powstawać w 2002 roku, to sam serial jest jednym z tych "klasyków", które były emitowane na Cartoon Network na przełomie tysiącleci. Oryginał cechował się absurdalnym poczuciem humoru, abstrakcyjną (i momentami psychodeliczną) stroną wizualną oraz licznymi nawiązaniami do starych horrorów i thrillerów. Fabuła skupiała się na przygodach psa Chojraka i jego rodziny - Muriel i Eustachego Motyków, którzy mieszkali na odległej od cywilizacji farmie. Każdy odcinek przedstawiał kolejne "straszydło", przed którym tchórzliwy kundel musiał ratować swoją familię. 

Serial cieszył się sporą popularnością - z resztą jak większość emitowanych wówczas na Cartoon Network produkcji (to były czasy m.in. "Johnny'ego Bravo", "Atomówek", "Eda, Edda i Eddiego" czy "Laboratorium Dextera"). Jednak w 2002 roku zakończono prace nad nowymi odcinkami "Chojraka - tchórzliwego psa" i słuch o nim zaginął. Aż do teraz.

Powstanie nowy serial o Chojraku - tchórzliwym psie

Twórca oryginału, John R. Dilworth, poinformował na swoim Facebooku, że niedługo rozpocznie prace nad potencjalnym prequelem "Chojraka". Nowe show ma się nazywać "Before Courage" i opowie nam... Cóż, nie wiadomo o czym będzie program - w końcu jak dowiadujemy się w czołówce oryginału, Chojrak został przygarnięty za młodu przez Muriel, zatem przygody Chojraka-szczeniaka raczej nie wchodzą w rachubę. Chyba, że twórcy chcą zmienić całą historię postaci, ale to raczej nie spodobało by się fanom.

Serial "Before Courage" ma być emitowany na stacji Boomerang!, która jest przeznaczona raczej dla młodszych dzieci. Ten fakt również nie spodoba się raczej widzom dorosłym, którzy chcieliby wrócić do Chojraka z przyczyn czysto nostalgicznych. Jednak dla tych dużych dzieci zawsze zostaje możliwość oglądania starych odcinków - a tych jest akurat pod dostatkiem. Dilworth poprosił też fanów, aby ci nie przestawali pisać do Cartoon Network na temat Chojraka, ponieważ presja z ich strony definitywnie zwiększa szanse na zatwierdzenie produkcji. Niepokojący jest jednak fakt, że na temat projektu nie zostały podane żadne oficjalne informacje ze strony CN ani Boomerang!, dlatego możemy wierzyć, że Dilworth się trochę pospieszył z przekazaniem tej wiadomości. 

>> Zobacz także: Czy kreskówka „Ed, Edd i Eddy” doczeka się rebootu? <<

Nie mniej, powrót Chojraka po tylu latach nieobecności mógłby okazać się sukcesem dla obydwóch stacji - w końcu nostalgia to mocna rzecz, co skrzętnie wykorzystują twórcy "Stranger Things" czy wszystkich filmów o superherosach. Czy "Before Courage" powstanie? My mamy ogromną nadzieję, że tak. W międzyczasie zapraszamy Was do spróbowania sił w naszym quizie o klasycznych kreskówkach Cartoon Network.

Kamil Kacperski
Tagi: Cartoon Network