Powstanie prequel „Rodziny Soprano”?

Kamil Dachnij
16.06.2017 15:31
Powstanie prequel „Rodziny Soprano”? Fot. kadr z filmu

David Chase, twórca jednego z najwybitniejszych seriali w historii telewizji, nie wyklucza możliwości powrotu do mafijnej sagi. 

W 2007 roku odbyła się ostatnia emisja odcinka serialu stacji HBO. Jego zakończenie wzbudziło wówczas ogromne kontrowersje, bo całkowicie odbiegało od standardów, jakie znamy chociażby w kinie gangsterskim. Po 6. genialnych sezonach, które na zawsze zmieniły obraz współczesnej telewizji, wszyscy czuli niedosyt, a David Chase nieustannie musiał bronić swojej decyzji.

Z okazji upływającego dziesięciolecia od finału „Rodziny Soprano”, Entertainment Weekly przeprowadziło wywiad z jego twórcą, w którym podpytano go o szansę wznowienia serialu i nawet ukazania, co mogło się wydarzyć po ostatniej scenie. Chase wykluczył obie możliwości, ale zasugerował coś w zamian:

Kontynuacja nie wchodzi w grę. Nie jestem zwolennikiem ponownego szukania obsady, bo ludzie się starzeją. Jednak biorę pod uwagę możliwość stworzenia prequela. Nigdy nie widziałem innej drogi powrotu dla tego serialu.

Jeszcze w trakcie emisji „Rodziny Soprano”, pojawiały się plotki na temat filmowego prequela do serii, gdzie Tony jest dzieckiem, a jego ojciec John oraz wujek Junior stoją na czele rodziny. Chase przyznał, że odbył parę rozmów z różnymi wytwórniami filmowymi, ale nie poszło to nigdzie dalej. Co więcej, zarzekał się wtedy, że nie wróciłby do serialu nawet w formie prequela, ale jak widać zmienił zdanie.

Choć trafnie „Twin Peaks” Davida Lyncha i Marka Frosta uznaje się za pierwszy wybitny serial telewizyjny, to dopiero od momentu debiutu „Rodziny Soprano” w 1999 roku, mówi się o złotej erze tego medium. Problemy Tony’ego Soprano (nieodżałowany James Gandolfini) i jego barwnych podwładnych przyczyniły się do wysypu ambitnych projektów w rodzaju „Prawa ulicy”, „Mad Menów”, „Breaking Bad” czy „Deadwood”, gdzie to twórca serialu stawał się pełnoprawnym autorem godnym filmowych reżyserów. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.