Powstanie serial na podstawie gier wideo "Legend of Zelda"
Sergiusz Kurczuk
30.10.2018 10:03
Powstanie serial na podstawie gier wideo "Legend of Zelda" Fot. materialy pormocyjne

Seria gier "Legends of Zelda" stworzona przez Shigeru Miyamoto i wydawana przez Nintendo doczeka się telewizyjnej adaptacji. Producentem serialu ma zostać Adi Shankar. 

Popularna gra fantasy "Legends of Zelda" zadebiutowała na konsolach w roku 1986. Jej twórcą jest Shigeru Miyamoto i do tej pory doczekała się wielu odsłon na różne platformy gamingowe. Fani od dawna marzyli, żeby zobaczyć przygody Linka w fantastycznej krainie Hyrule w innych mediach, niż gry wideo. Oczywiście na fali popularności tytułu powstały magi, komiksy i seriale animowane, ale do tej pory żadna z tych adaptacji nie była aktorską produkcją.

Według najnowszych informacji niebawem zobaczymy serial na podstawie gier "Legends of Zelda". Czy tym razem będzie czymś więcej niż animacją?

"Legends of Zelda" - serial na podstawie gier Nintendo

Jak donosi portal The Wrap, trwają prace nad nową wersją serialu "Legends of Zelda". O produkcji wiadomo nie wiele, oprócz tego, że jest w przygotowaniu i najprawdopodobniej trafi pod nadzór Adiego Shankara, który ma zostać producentem. Informacja nie jest jeszcze oficjalna, ale biorąc pod uwagę jeden z ostatnich postów na Instagramie filmowca, wygląda na to, że rzeczywiście zostanie zaangażowany w to przedsięwzięcie.

Mogę potwierdzić, że pracuję z ikoniczną japońską firmą grową nad serialową adaptacją jednej z ich ikonicznych serii. 16 listopada o 13:00 ogłoszę, o co chodzi.

Kocham was wszystkich. Dziękuję, za obserwowanie mojego profilu podczas tej podróży. Dostarczania wam rozrywki, to dla mnie przywilej.

Post Shankara jednoznacznie wskazuje, że "Legends of Zelda" jest bardzo prawdopodobnym kandydatem miana "ikonicznej serii" pewnej "ikonicznej japońskiej firmy growej". Na razie nie wiadomo, która stacja, czy platforma streamingowa będzie odpowiedzialna za emisję serialu na podstawie "Legends of Zelda". Nie podano także informacji o shworunnerze czuwającym nad scenariuszem produkcji. Adi Shankar jest nie tylko producentem, ale również osobowością internetową. Oprócz pracy przy takich filmach, jak "Główna ulica", "Głosy", czy "Dredd", zasłyną stworzeniem tak zwanego "Bootleg Universe". W jego ramach robił  krótkometrażowe filmy internetowe, opowiadające o  słynnych postaciach z popkultury, takich jak Punisher, Venom, Power Rangers, czy James Bond.

"Legends of Zelda" - kiedy premiera serialu?

Na bardziej konkretne informacje dotyczące tajemniczej produkcji, musimy poczekać co najmniej do 16 listopada 2018 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy serial na podstawie gier "Legends of Zelda" miałby zadebiutować, ani czy będzie kolejną animacją, czy produkcją aktorską.

Wygląda na to, że tam, gdzie filmy nie dały rady, udało się serialom. Do tej pory filmowe adaptacje gier nie cieszyły się zbyt dużą popularnością. Wszystko zmienił sukces serialu animowanego "Castelvania" (również produkowanego przez Shankara), którego 2. sezon właśnie trafił na platformę Netflix. Inną produkcją powiązaną z grami wideo, która będzie murowanym hitem, jest oczywiście długo wyczekiwany "Wiedźmin". Czy serial "Legends of Zelda" dołączy do tych tytułów? Przekonamy się za jakiś czas.

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.