24.08.2018 14:42

Powstanie serial na podstawie gry „Galaga”

Kolejna klasyczna gra wideo zostanie przeniesiona na mały ekran. Roberto Orci zajmie się produkcją serialu animowanego na podstawie „Galagi”. 

Powstanie serial na podstawie gry „Galaga”
foto: kadr z gry Galaga

Historia filmów na podstawie gier komputerowych i konsolowych nie jest zbyt kolorowa. Zazwyczaj produkcje tego typu mają nie wiele wspólnego z oryginałem. Szczególnie kiedy oryginał pochodzi z czasów, gdy królowały gry arcade, w których raczej trudno uświadczyć rozbudowanej fabuły. Twórcom filmowym jednak to nie straszne i oprócz serialu bazującego na serii „Street Fighter”, za jakiś czas zobaczymy telewizyjną wersję kosmicznej strzelanki formy Namco, czyli słynną „Galagę”

„Galaga” jako serial animowany

Gra powstała w latach 80. i polegała na strzelaniu ewoluującym statkiem kosmiczny do atakujących kosmitów, przypominających wielkie insekty. Jak donosi Deadline, producent i scenarzysta znany z takich tytułów kinowych jak „Star Trek”, „Transformers”, „Watchmen: Strażnicy”, „The Amazing Spider-Man 2”, „Mumia” oraz seriali „Herkules”, „Xena”, „Fringe” czy „Hawaii Five-0” - Roberto Orci, zajmie się produkcją serialu animowanego opartego na grze z automatów. Filmowiec postanowił wyprodukować tę adaptację, ponieważ sam niejednokrotnie grał w „Galagę”, o czym powiedział w oficjalnym oświadczeniu. 

"

„Galaga” jest jedną z gier, w które grałem, dorastając. Pamiętam ćwierćdolarówki i godziny za godzinami spędzone na graniu w tę grę. Nie mogę się doczekać pracy z The Nuttery, by uchwycić magię w tym ekscytującym nowym formacie.  "

Serial ma nosić tytuł „Galaga Chronicles” i w jej powstanie będzie zaangażowana firma The Nuttery Entertainment. Realizacją zajmie się też ShadowMachine - grupa animatorów znaną z takich seriali jak „Robot Chicken”, „BoJack Horseman” czy „Final Space”. Na razie nie wiadomo, która stacja telewizyjna bądź serwis streamingowy będzie emitować „Galaga Chronicles”. Pierwszy sezon ma się składać z 12 odcinków. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Gry