Powstanie serial na podstawie gry „Vampyr”
Sergiusz Kurczuk
20.08.2018 15:33
Powstanie serial na podstawie gry „Vampyr” Fot. materiał promocyjny

Fani gry „Vampyr” niedługo będą mogli śledzić przygody Jonathana E. Reida - chirurga wojskowego, który stał się wampirem na ekranach telewizorów.

Nagradzana produkcja studia DONTNOD pod tytułem „Vampyr”, dopiero co pojawiła się na sklepowych półkach, a już niedługo zostanie zaadaptowana na serial telewizyjny. Fani RPG-a i miłośnicy opowieści o wampirach powinni być zadowoleni. Według portalu Engadget.com Fox 21 Studios zapowiada, że gra niedługo zostanie przeniesiona na język serialu. Na razie nie podano jednak żadnych szczegółów. Prawdopodobnie głównym bohaterem produkcji będzie protagonista z cyfrowego „Vampyra”, a akcja toczyć się będzie w podobnym okresie historycznym. 

„Vampyr” jako serial Fox 21 Studios

Na razie na temat prac nad serialem opartym na grze w zwięzłych słowach wypowiedział się Oskar Guilbert - szef DONTNOD. W oficjalnym oświadczeniu możemy znaleźć przychylne nastawienie do telewizyjnej adaptacji. 

Wierzymy, że to fantastyczny pomysł na serial telewizyjny. To nowy i ekscytujący sposób dla obecnych i przyszłych fanów gry, by wejść głębiej w obfitą historię „Vampyra”.

Słowa Guilberta sugerują, że podejrzenia są prawdziwe i w serialu pojawi się rozwinięcie wątków dobrze znanych wszystkim, którzy grali w „Vampyra”.

„Vampyr” - o czym jest gra?

RPG dzieje się na ulicach Londynu pod koniec pierwszej dekady XX wieku. W tym okresie w stolicy Wielkiej Brytanii szalała hiszpanka, dziesiątkująca mieszkańców miasta. Głównym bohaterem jest Jonathan E. Reid - chirurg wojskowy, który zasłużył się podczas niejednej walki na froncie I wojny światowej. Lekarz ma zamiar pomóc potrzebującym rodakom. Budzi się jednak w masowym grobie i odkrywa, że stał się wampirem. Reid nie tylko musi walczyć z szalejącą po Londynie hiszpanką, ale również zmagać się ze swoją nową naturą, która na każdym kroku daje o sobie znać. To, jak potoczą się losy protagonisty, zależy jedynie od gracza. Czy zapanuje nad łaknieniem krwi, a może stanie się godnym następcą Drakuli

Produkcja ukazała się na platformach PC, PS4 i XONE. Na razie nie wiadomo, kiedy serialowy „Vampyr” trafi do emisji. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.