01.06.2018 12:03

Powstanie serial na podstawie komiksu „Resident Alien” o kosmicie udającym człowieka

Stacja Syfy przygotowuje serial w oparciu o komiks wydawnictwa Dark Horse, zatytułowany „Resident Alien”. O czym jest historia? 

Resident Alien
foto: materiały promocyjne

Boom na produkcje filmowe i telewizyjne oparte na najsłynniejszych komiksach spowodował, że producenci przychylniejszym okiem zaczęli patrzeć w kierunku bardziej niszowych, ale niejednokrotnie wartościowszych tytułów. Często komiksy nieopowiadające o superbohaterach poruszają dość trudną tematykę, więc tym bardziej należy docenić twórców, którzy są gotowi przenieść istotę papierowych dzieł na ekrany kin czy telewizorów. Niebawem dzięki stacji Syfy zobaczymy kolejną adaptację komiksu. Tym razem na warsztat wzięto miniserię „Resident Alien”.

„Resident Alien” - o czym jest komiks?

Jak donosi Screen Rant, stacja Syfy zamówiła pilotażowy odcinek do serialu opartego na tytule z wydawnictwa Dark Horse Comics. Komiks „Resident Alien” powstał w roku 2013. Do tej pory powstało 5 miniserii. Jak na razie ostatnia ukazała się w roku 2018. Każdą z nich tworzą 4 zeszyty opowiadające historię, która powinna spodobać się wszystkim fanom science fiction.

Twórcami „Resident Alien” są scenarzysta Peter Hogan i rysownik Steve Parkhouse. Komiks opowiada o kosmicie, który rozbił się na Ziemi. Główny bohater postanawia podszyć się pod zmarłego w wypadku lekarza imieniem Harry Vanderspeigle. Używając swoich telepatycznych zdolności, obcemu udaje się podtrzymywać mistyfikację. Wynajmuje dom na odludziu, jednak po śmierci miejscowego lekarza zostaje poproszony przez burmistrza miasteczka w Colorado o przejęcie kliniki. Z czasem główny bohater zaczyna odczuwać fascynację rodzajem ludzkim i oprócz pomocy chorym, rozwiązuje lokalne tajemnice. Kosmitą zaczyna się jednak interesować rządowa agencja, która jest świadoma katastrofy pojazdu kosmicznego

Resident Alien #1

Za produkcję serialu będzie odpowiadać Dark Horse Entertainment. Producentami wykonawczymi zostali: znany z „Hellboya” Mike Richardson oraz Keith Goldberg, który od lat współpracuje ze studiem Stevena Spielberga Amblin TV. Na razie nie podano dalszych szczegółów dotyczących serialu „Resident Alien”. 

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Komiks