08.11.2018 15:28

Powstanie serial na podstawie komiksu "The Invisibles"

Transseksualna szamanka, anarchistyczny okultysta, szalona telepatka i chuligan z Liverpoolu będący nową inkarnacją Buddy. To główni bohaterowie komiksu Granta Morrisona "The Invisibles", który niedługo doczeka się serialowej adaptacji.

The Invisibles
foto: materiały prasowe

Dzięki filmom superbohaterskim, które stały się już standardem w Hollywood, na duży i mały ekran trafiają kolejne adaptacje bardziej ambitnych serii komiksowych. Jedną z nich jest "The Invisibles" - słynny komiks stworzony przez Granta Morissona. Sukces serialu "Happy!", również opartego na twórczości szkockiego scenarzysty, spowodował, że niebawem jego opus magnum dostanie serialową adaptację.

"The Invisibles" - serial na podstawie słynnego komiksu

Jak podaje portal Deen of Geek, Universal Cable Productions zajmie się przeniesieniem szalonej historii stworzonej przez Morrisona na mały ekran. Fani "The Invisibles" od dawna zastanawiali się, czy kiedykolwiek filmowcy pochylą się nad nietypową historią z niebanalnymi bohaterami. Na razie nie zdradzono zbyt dużej ilości szczegółów dotyczących serialu "The Invisibles". Nie wiadomo nawet, czy trafi on do jednej z sieci telewizyjnych, czy pod skrzydła któregoś z serwisów streamingowych. Jedno jest pewne. Serialowa wersja "The Invisibles" zadebiutuje dopiero w roku 2020, więc fani komiksu będą musieli jeszcze trochę poczekać. Kilka lat temu adaptacją "The Invisibles" była zainteresowana stacja BBC, ale plany spełzły na niczym.

"The Invisibles" - o czym jest komiks?

The Invisible

Seria stworzona przez Morrison ukazywała się w latach 1994-2000 nakładem wydawnictwa Vertigo (imprint DC Comics). Opowiada o przygodach jednostki znanej jako The Invisible College - tajnej grupy, która ratuje świat , wykorzystując do tego podróże w czasie, magię i mistyczne obrzędy, ale w razie konieczności również bardziej materiale środki walki z przeciwnikami. Ich przywódcą jest King Mob. W skład grupy wchodzą między innymi Lord Fanny - transseksualna szamanka z Brazylii, Ragged Robin - nieco zwariowana telepatka, Boy - wyszkolona w walce była policjantka z Nowego Jorku oraz Jack Frost - pozornie zwykły chłopak z Liverpoolu. Najwięksi wrogowie grupy to Archons of the Outer Church - kosmiczne istoty z innego wymiaru o mocy bogów, które zagrażają Ziemi.

Przeniesienia tak barwnych postaci, niesamowitych opowieści i potężnych wrogów na mały ekran może być nie lada wyzwaniem. Fanów powinien jednak pocieszyć fakt, że nad serialem ma czuwać sam Morrison.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Komiks