12.12.2018 13:57

Powstanie serial o Audrey Hepburn. Kto zagra aktorkę?

Twórcy serialu "Młody papież" stworzą serial biograficzny o jednej z najsłynniejszych aktorek Hollywood - Audrey Hepburn. Kto wcieli się w gwiazdę?

Audrey Hepburn (Śniadanie u Tiffany’ego)
foto: kadr z filmu Śniadanie u Tiffany’ego

Audrey Hepburn to oprócz Marylin Monroe chyba najsłynniejsza ikona amerykańskiego kina. Aktorka doczeka się za jakiś czas telewizyjnej biografii, za którą odpowiedzą twórcy hitu HBO pod tytułem "Młody papież". Kiedy zobaczymy pierwszy odcinek serialu o Audrey Hepburn?

Audrey Hepburn - powstanie serial o aktorce

Informacje o nowej produkcji jako pierwszy podał serwis Variety. Za powstawanie serialu będzie odpowiedzialna włoska firma produkcyjna Wildside, która ma na swoim koncie wyżej wspomniany serial HBO oraz debiutujący tytuł "My Brilliant Friend". Mimo włoskiej części ekipy produkcja będzie angielskojęzyczna i powstanie na podstawie scenariusza napisanego przez Lukę Dotti - syna Hepburn oraz Luigiego Spinolę - dziennikarza i pisarza. Dwójka w 2015 roku stworzyła książkę "Audrey at Home" - nietypowe połączenie biografii z książką kucharską, która zawierała nie tylko anegdoty z życia aktorski, ale również jej przepisy i nigdy wcześniej niepublikowane zdjęcia rodzinne. Powstający serial ma się skupić na początkach kariery gwiazdy. Na razie nie podano więcej szczegółów dotyczących produkcji.

Serial o Audrey Hepburn - kiedy premiera?

Aktorka w ciągu swojego życia zagrała w wielu filmach, które przeszły do klasyki kina. Takie produkcje, jak "Śniadanie u Tiffany’ego", "Rzymskie wakacje" czy "Sabrina" do tej pory są chętnie oglądanymi dziełami Hollywood. Hepburn jest jedną z nielicznych artystek, której udało się zdobyć najważniejsze nagrody branży rozrywkowej - Emmy, Grammy, Oscara i Tony Award. Zasłynęła również jako ambasadorka UNICEF i działaczka na rzecz głodujących dzieci w Afryce.

Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w Hepburn, ani kiedy odbędzie się premiera serialu. Twórcy zdradzili, że praca nad produkcją rozpocznie się w roku 2020.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale