Powstanie serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu

Kamil Kacperski
31.10.2018 11:14
Powstanie serial o Falconie i Zimowym Żołnierzu Fot. kadr z wideo

Produkcja będzie emitowana na platformie streamingowej Disney Play. Projekt ma już nawet scenarzystę. W rolach głównych powrócą Anthony Mackie i Sebastian Stan.

Jak informuje portal Variety, aktorzy wystąpią w mini-serialu o Falconie i Zimowym Żołnierzu. Projekt ma już nawet głównego scenarzystę, którym został Malcolm Spellman znany z pracy nad "Imperium". Produkcja jest już 3 zapowiedzianym serialem oryginalnym MCU, który pojawi się na Disney Play - we wrześniu dowiedzieliśmy się, że swoje własne programy dostaną Loki i Scarlet Witch. 

W obsadzie zobaczymy oczywiście Anthony'ego Mackiego (Falcon) i Sebastiana Stana (Zimowy Żołnierz), których znamy z występów na wielkich ekranach. Wszystkie mini-seriale Disney Play mają liczyć od 6 do 8 odcinków, nie wiemy jednak, ile będą trwały pojedyncze epizody. Obecność Falcona i Zimowego Żołnierza w nowym serialu oznacza zapewne, że żaden z panów raczej nie przejmie tarczy po Stevie Rodgersie, który najprawdopodobniej zginie w "Avengers 4". Czy sprawdzą się informacje o tym, że Kapitan Ameryka będzie w przyszłości kobietą?

Nowe seriale Disneya

Disney zapowiadał początkowo, że seriale Marvela emitowane na Netfliksie i ABC pozostaną na tych platformach. Później okazało się jednak, że jest to nie do końca prawdą, ponieważ w październiku 2018 roku Netflix postanowił anulować seriale "Luke Cage" i "Iron Fist". Obydwa programy doczekały się 2 sezonów, które skończyły się dość poważnymi cliffhangerami, co spowodowało niezadowolenie wśród fanów. Bardzo prawdopodobne jest to, że panowie doczekają się wspólnej produkcji o tytule "Heroes For Hire" - taki los spotkał ich w komiksach. Nie wiemy jednak, czy serial będzie emitowany na Netfliksie, czy na Disney Play. Oraz tego, czy w ogóle powstanie, ponieważ na razie pozostajemy w strefie domysłów.

Jeśli chodzi zaś o produkcje Disney Play wychodzące poza świat Marvel Cinematic Universe, to niedawno ogłoszono powstanie serialu "The Mandalorian", którego twórcą jest Jon Favreau, a wśród reżyserów znajdziemy m.in. Taikę Waititiego. Produkcja zostanie osadzona między VI a VII epizodem "Star Wars" i opowie o płatnym zabójcy z Mandalorianu. Disney nie zapomina również o swoim chlebie powszednim, czyli bajkach - na platformie pojawi się m.in. "Zakochany kundel" w wersji aktorskiej. Disney Play ma wystartować w 2019 roku. 

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.