30.10.2019 13:33

Powstanie serial o Zielonej Latarni. Zadebiutuje na HBO Max

Oprócz tego w planach jest jeszcze antologia "Strange Adventures" oraz serial dla nastolatków od Elizabeth Banks pod tytułem "Hero High". Jakie plany wobec HBO Max ma DC?

Green Lantern
foto: materiały prasowe/DC Universe

Po wielu latach prowadzenia seriali z Arrowverse na antenie CW, Greg Berlanti przeszedł do HBO Max. Superproducent produkcji od DC Comics powoła do życia dwa projekty dla nowej platformy streamingowej - serial o Zielonej Latarni oraz antologię zatytułowaną "Strange Adventures".

Zielona Latarnia i Strange Adventures wśród nowości na HBO Max

Berlanti pojawił się na scenie podczas prezentacji WarnerMedia dotyczącej HBO Max i powiedział zgromadzonym dziennikarzom i inwestorom, że jego seriale "nie będą podobne do niczego, co widzieliśmy do tej pory w telewizji". Projekt "Green Lantern" wydaje się być najbardziej ekscytującym dla fanów, a to dlatego, że do tej pory próby adaptacji postaci były wyjątkowo słabe. Wystarczy przypomnieć film z 2011 roku z Ryanem Reynoldsem w roli głównej (swoją drogą to Berlanti był odpowiedzialny za scenariusz do tego dzieła).

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także HBO Max - oto wszystkie seriale i filmy, które pojawią się na platformie

Chociaż szczegóły dotyczące nowej produkcji pozostają nieznane, to DC chyba nauczyło się na swoich błędach z przeszłości i fani niewątpliwie będą podekscytowani perspektywą zobaczenia kosmicznych strażników na małym ekranie.

Jeśli chodzi zaś o "Strange Adventures", to seria ma być inspirowana komiksami z lat 50. i 60. Te opowiadały o świecie, w którym supermoce istnieją, a całość, jak twierdzi Berlanti, ma być "opowieściami science-fiction o moralności".

Berlanti wraz Charliem Hustonem oraz Sarah Schecther i Johnem Stephensem zajmą się produkcją. Powstaje również kolejny program od DC, który wychodzi spod rąk Elizabeth Banks. Aktorka zajmuje się stworzeniem "DC Super Hero High", które będzie programem komediowym o dzieciakach z supermocami. Ich życie opiera się na nawigowaniu przez liceum i wszystkie problemy z tym się wiążące. Nie zdają sobie sprawy z tego, że ich przeznaczeniem jest stanie się ikonicznymi superbohaterami DC Comics. 

Data premiery wszystkich produkcji pozostaje nieznana.

Zobacz także: HBO Max - znamy cenę i datę startu nowej platformy streamingowej

Tagi: News HBO Green Lantern