Powstanie serialowy "Hellraiser" dla HBO. Twórcą reżyser nowego "Halloween"

28.04.2020 12:14
Powstanie serialowy "Hellraiser" dla HBO. Twórcą reżyser nowego "Halloween" Fot. CINEMARQUE-FILM FUTURES/NEW WORLD / Album/ East News

"Hellraiser" ma ostatnio (ponowne) pięć minut sławy. Oprócz kinowego remake'u kultowy horror doczeka się też serialowej wersji.

Hellraiser i jego Cenobici cieszą się ostatnio prawdziwą sławą. Nie tak dawno informowaliśmy was, że Spy Glass Media pracuje nad kinowym remakiem kultowego horroru. Teraz poznaliśmy też szczegóły jego serialowej wersji. 

"Hellraiser" - serialowa wersja trafi na HBO

Na wstępie należy zaznaczyć, że filmowy remake i serial od HBO to dwa oddzielne, niezależne twory, które nie są ze sobą w żaden sposób powiązane. Zgodnie z oświadczeniem, twórcy nie zamierzają opowiadać nam znów historii, którą dobrze znamy. Produkcja powstająca na potrzeby HBO będzie swoistą kontynuacją tego, co widzieliśmy w filmach z serii, znacząco rozbudowującą świat przedstawiony. 

Przeczytaj także

Fabuła ma być inspirowana zarówno oryginalną serią filmową, która wystartowała w 1987 roku, jak i książkowym pierwowzorem autorstwa Clive'a Barkera. Za powstanie serialu odpowiada David Gordon Gree, reżyser najnowszej odsłony innego kultowego horroru - "Halloween". Scenariusz napiszą Mark Verheiden i Michael Dougherty, zaś producentami zostali Lawrence Kuppin, David Salzman, Eric Gardne oraz Roy Lee i Dan Farah, którzy pracowali już między innymi przy horrorze "To".

Przeczytaj także
Natalia Nowecka - redaktor online Antyradio.pl
Natalia Nowecka Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.