Powstanie serialowy spin-off na podstawie „Johna Wicka”

Kamil Dachnij
16.06.2017 16:20
Powstanie serialowy spin-off na podstawie „Johna Wicka” Fot. kadr z filmu

Wysoce ceniona seria akcji ma się zamknąć w trzech filmach, ale potwierdzono, że powstanie jej serialowe rozwinięcie. 

Reżyser Chad Stahelski zdradził, że serialowy spin-off jednej z najlepszych serii kina akcji tego wieku nazywa się „The Continental” i możemy się spodziewać cameo Keanu Reevesa. Projekt przygotuje studio Lionsgate wraz z reżyserem oraz Derekiem Kolstadem, scenarzystą dwóch dotychczasowych części. Stahelski nie szczędził słów pochwały odnośnie powstającej produkcji:

Ma naprawdę dobrą strukturę. Ma wiele wspólnego z filmem, bo opowiada o hotelach Continental z całego globu, o tym jak pewni ludzie dostali się do tego świata i, co się z nimi dzieje potem. Jest to naprawdę fajny pomysł. Studio jest bardzo chętnie, by stworzyć ten serial.

Reżyser zapewnił też, że nie zabraknie postaci granej przez Keanu Reevesa, czyli tzw. Baba Jagi w jego nowym projekcie:

Na pewno się pojawi. Jest to część historii, ale serial nie będzie kręcił się wokół Johna Wicka.

Do tej pory obydwie części Johna Wicka zarobiły na całym świecie odpowiednio prawie 89 mln oraz 167 mln dolarów przy budżecie łącznie wynoszącym 70 mln dolarów. Przede wszystkim, co jest rzadkością w tym gatunku, zebrały naprawdę dobre recenzje. Chwalone za znakomitą choreografię strzelanin, walk wręcz oraz pościgów, stawiały na jak największą ilość praktycznych efektów. Niektóre sceny kaskaderskie były tak niebezpieczne, że twórcy musieli rezygnować z udziału specjalistów.

Nie wiemy jeszcze dokładnie, jak ma wyglądać zwieńczenie trylogii, ale patrząc na to, jak skończyła się druga odsłona, możemy się spodziewać jeszcze większej ilości akcji niż dotychczas. „John Wick” jako franczyza od samego początku został bardzo dobrze pomyślany, bo jego świat stwarza multum możliwości na nowe historie, stąd nic dziwnego, że tak szybko pojawił się pomysł na spin-off. Miejmy jedynie nadzieję, że prócz cameo Keanu nie zabraknie w serialowej wersji Iana McShane’a w roli Winstona oraz Laurecen’a Fishburne’a jak króla Bowery. 

 

Kamil Dachnij Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.