14.11.2019 10:51

Powstanie turecka wersja serialu "Doktor House"

Turecka stacja telewizyjna Kanal D zamówiła własną wersję hitu Fox "Doktor House". Hugh Laurie zostanie zastąpiony lokalną gwiazdą - Timuçinem Esenem.

Doktor House
foto: materialy promocyjne

Już niedługo cyniczny lekarz i jego utalentowany zespół powrócą w całkiem nowej wersji. Powstanie remake serialu "Doktor House". Tym razem akcja będzie się działa w Turcji, a fabuła zostanie dostosowana do realiów tego kraju.

"Doktor House" - powstanie turecka wersja serialu

Jak podaje Deadline, stacja Kanal D zamówiła lokalną wersję hitu Foxa, który królował wśród seriali w 2004 roku. Za nową interpretację produkcji znanej w Turcji jako "Hekimoğlu" odpowie Karga Seven Pictures Turkey. W głównej roli zagra Timuçin Esen, który wcieli się w Ateşa Hekimoğlu. W pozostałych rolach wystąpią Okan Yalabık, Ebru Özkan, Kaan Yıldırım, Damla Colbay oraz Aytaç Şaşmaz. Za scenariusz odpowiada Banu Kiremitçi Bozkurt, a reżyserią zajmie się Hülya Gezer.

Top 10: Najlepsze zagraniczne seriale o lekarzach
Top 10: Najlepsze zagraniczne seriale o lekarzach
Przeczytaj także Top 10: Najlepsze zagraniczne seriale o lekarzach

Karga Seven Pictures Turkey wykupili prawa do serialu od NBCUniversal International Formats. Do tej pory "Doktor House" doczekał się jedynie rosyjskiej wersji.

Ömer Özgüner - szef Karga Seven Pictures Turkey skomentował powstanie serialu.

"

Chcieliśmy wyprodukować lokalną wersję "Doktora House'a" od wielu lat i jesteśmy zachwyceni, że Turcja w końcu może dostać własnego Gregory'ego House'a, który zawita na Kanal D. "

Na razie nie wiadomo, kiedy tureccy widzowie będą mieli okazję śledzić losy doktora Hekimoğlu.

Turcja
Turcja
Przeczytaj także Przerażające tureckie legendy. Czym straszy się turystów przyjeżdżających do Turcji?

"Doktor House" kończy 15 lat

Informacja o nowej wersji serialu Fox prawie pokryła się z ważnym dniem dla wszystkich fanów genialnego, ale gburowatego lekarza. 16 listopada 2019 roku przypada 15. rocznica premiery pierwszego odcinka "Doktora House'a".

W oryginale w tytułowej roli wystąpił Hugh Laurie. Produkcja doczekała się 8 sezonów. Ostatni odcinek został wyemitowany w 2012 roku.

Hugh Laurie
Hugh Laurie
Przeczytaj także Odtwórca roli Doktora House'a pracuje nad adaptacją powieści Agathy Christie dla BBC

Zobacz też: Który słynny serial skończył się najbiedniej? [SONDA]

Tagi: Seriale