29.08.2017 15:26

Poznajcie bohaterów serialu „The Gifted”. Jakie moce mają młodzi mutanci?

Polaris, Blink, Thunderbird i Eclipse - jakie moce mają bohaterowie serialu „The Gifted”? W sieci pojawił się materiał zza kulis produkcji, zdradzający nowe fakty na temat głównych bohaterów. 

The Gifted
foto: kadr z serialu

„The Gifted” to pierwszy serial osadzony w świecie znanym z serii filmów „X-Men”. Do tej pory nie wiele było wiadomo o fabule oraz głównych bohaterach. Stacja FOX oszczędnie dawkuje informacje na temat najnowszej produkcji opartej na komiksach Marvela. W sieci pojawił się jednak materiał zdradzający kulisy powstawania serialu, w którym uchylono rąbka tajemnicy. W nagraniu wypowiedzieli się twórcy „The Gifted” - Bryan Singer, który jest producentem wykonawczym i reżyserem pierwszego odcinka produkcji, Matt Nix główny scenarzysta, oraz Jeph Loeb i Lauren Shuler Donner producent wykonawczy z Marvel TV i jedna z osób odpowiedzialnych za markę X-Men. W 4-minutowym materiale powiedzieli nieco o fabule serialu oraz o mocach głównych bohaterów

Produkcja opowie o świecie, w którym bycie mutantem to przekleństwo. Mimo że osobom z genem X nie było łatwo w filmach z X-Manami, tym razem uczniów profesora Xaviera brakuje i młodzi mutanci muszą radzić sobie sami. Zobaczymy więc okoliczności, w których panują głębokie uprzedzenia do mutantów, które dodatkowo podżega polityka rządu. Chociaż nadal nie wiadomo jak silnie serial będzie powiązany z filmowym uniwersum, na pewno ponownie pojawią się członkowie rodziny Rykerów. Dwójka dzieci z rodu okazuje się być mutantami z telepatycznymi zdolnościami. To oni maja być osią fabularną serialu.

Gło=ównymi bohaterami są jednak inni mutanci, których imiona i sylwetki ujawniono już jakiś czas temu. Teraz twórcy serialu wytłumaczyli, jakie konkretnie moce posiadają protagoniści. Jedną z bohaterek jest Polaris, która podobnie jak Magneto (w komiksach była jego córką) potrafi kontrolować pole magnetyczne. Zobaczymy też Blink - teleporterkę, która pojawiła się już w alternatywnej linii czasowej ukazanej w filmie „X-Men: Przeszłość, która nadejdzie. Tym razem mutantka będzie miała o wiele mniejsze umiejętności i zobaczymy, jak uczy używać się swoich mocy. Pojawi się również Thunderbird, który dzięki ogromnej sile i wytrzymałości na obrażenia, będzie idealnym mięśniakiem w grupie. Ostatnią postacią, jest bohater, który w zasadzie nie pojawia się w komiksach. W zasadzie, bo mutant o pseudonimie Eclipse to alternatywna wersja Roberta Da Costy znanego jako Sunspot. Prawdopodobnie serialowy Eclipse bazuje na Sunspocie, który w komiksach był członkiem grupy New Mutansts. Być może Sunspot wystąpi w nadchodzącym filmie o młodych mutantach, bo Eclipse wydaje się być inną postacią. Potrafi kontrolować światło, co głównie objawia się w tworzeniu oślepiający rozbłysków, ale umie również skupić wiązkę w laser. 

Chociaż serial zapowiada się ciekawie, nie jest tak popularny, jak inne produkcje bazujące na komiksach Marvela. Być może wynika to z faktu, że główni bohaterowie to postacie mniej popularne niż na przykład członkowie Defendes, czy Punisher. Nie oznacza to jednak, że serial będzie klapą. Mało popularny Legion, który zadebiutował w solowej produkcji, okazał się całkiem udaną propozycją stacji FOX. Czy z „The Gifted” będzie podobnie? Przekonamy się już 2 października 2017 roku

Sergiusz Kurczuk
Tagi: The Gifted Seriale