24.09.2018 10:44

Poznaliśmy datę premiery ostatniego sezonu „Gotham”

Niestety, fani przygód młodocianego Mrocznego Rycerza będą zmuszeni poczekać. Do premiery 5. sezonu „Gotham” pozostało jeszcze prawie pół roku, a i samo źródło informacji jest nieco niepewne. 

Gotham
foto: kadr z wideo

Fani mrocznego świata Gotham City mają okazję przyglądać się jego początkom w popularnym serialu stacji FOX od 2014 roku. Aktualnie, po 4 latach i zakończeniu 4. sezonu, młody Bruce Wayne jest już o krok od powołania do życia Batmana, Selena Kyle za chwilę stanie się Catwoman, zaś demoniczny Jerome pozostawił po sobie całą zgraję ikonicznych złoczyńców DC z zaprezentowanym niedawno Jokerem na czele.

Wiemy również, że 5. sezon „Gotham” będzie zakończeniem całej historii. Nie znaliśmy jednak do tej pory jednej z najważniejszej informacji dotyczącej nowej serii o młodym Waynie - daty premiery produkcji. Z pomocą przychodzi nam jednak portal EpGuides.com, który poinformował o tym, że emisja 1. epizodu odbędzie się 15 marca 2019 roku:

Gotham powróci w 2019 roku

Według informacji, którymi dzieliła się obsada i twórcy serialu „Gotham”, produkcja miała wrócić do emisji w styczniu 2019 roku. Być może FOX postanowił przesunąć premierę o kilka miesięcy, żeby lepiej dopracować ostatni sezon swojej hitowej produkcji o Gotham z czasów przed Batmanem?

Jeżeli chodzi zaś o prawdziwość informacji, to fanowska strona zajmująca się „Gotham”, która zowie się Gotham Hub, stwierdziła, że portal EpGuides.com jest profesjonalną stroną i „oficjalnym programem telewizyjnym, na którym możemy zawsze polegać”.

O czym będzie 5. sezon Gotham?

W wywiadzie dla portalu ComicBook producent wykonawczy John Stephens zapowiedział, czego możemy się spodziewać w 5. sezonie „Gotham”. Okazuje się, że kolejne odcinki będą czerpać między innymi z komiksu „Batman: Zero Year”.

Chociaż Edward Nygma, czyli telewizyjny Riddler umarł pod koniec 4. sezonu, to z pewnością wróci, gdyż trafił na stół operacyjny Hugo Strange'a, który z pewnością przywróci go do życia. Zresztą to nie pierwsze zmartwychwstanie w „Gotham”. W komiksie „Batman: Zero Year” Nygma pełni ważną rolę, przez chwilę zdobywając kontrolę nad miastem. Wydarzyło się to w momencie, kiedy Wayne dopiero zaczynał być Batmanem. Wydaje się, że wybór komiksowej inspiracji jest więc jak najbardziej na miejscu.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gotham Fox