Poznaliśmy nominowanych do Emmy. "The Mandalorian" i "The Crown" znów królują

14.07.2021 11:05
Poznaliśmy nominowanych do Emmy. "The Mandalorian" i "The Crown" znów królują Fot. materiały prasowe/Disney+

Ogłoszono nominacje do Nagród Emmy 2021. Poznaliśmy listę produkcji, które powalczą o najważniejsze nagrody telewizyjne na świecie. Podobnie jak w zeszłym roku, największe szanse na statuetki mają "The Crown" i "The Mandalorian". Na podium znalazł się również debiutancki serial Marvel Studios, "WandaVision".

Emmy 2021 - oto lista nominowanych seriali

W związku z sytuacją pandemiczną, która odbiła się także na branży telewizyjnej, wśród nominowanych tytułów nie znaleźli się faworyci z poprzednich lat w postaci "Wspaniałej Pani Maisel", "Sukcesji" czy "Ozark". Nowe sezony tamtych produkcji zostały bowiem opóźnione ze względu na obostrzenia związane z COVID-19. Które tytuły mają zatem szanse na Nagrody Emmy w 2021 roku?

Na czele listy seriali nominowanych do Emmy w 2021 roku znalazły się "The Crown" i "The Mandalorian". Obydwie produkcje zgromadziły po 24 nominacje. Zaraz za nimi uplasowała się "WandaVision" z 23 nominacjami. Mnóstwo nominacji otrzymały także "Opowieść podręcznej" (21), "Saturday Night Live" (21) i "Ted Lasso" (20).

Podobnie jak w ostatnich latach, najwięcej nominacji zgromadziły platformy streamingowe. Przoduje HBO ze swoim serwisem HBO Max, którego produkcje otrzymały łącznie 130 nominacji do Emmy 2021. Największego konkurenta goni Netflix z liczbą 129 nominacji. Pierwsza stacja telewizyjna w tym rankingu, NBC, plasuje się dopiero na 4. miejscu (46 nominacji). Wyprzedza ją jeszcze Disney+ z wynikiem 71 nominacji dla swoich produkcji.

Polecamy

Tak gigantyczne liczby nominacji biorą się z faktu, iż Nagrody Emmy przyznawane są łącznie w 119 kategoriach. My prezentujemy jedynie najważniejsze z nich. Oto one:

NAJLEPSZY SERIAL DRAMATYCZNY

  • "The Boys" - Amazon Prime Video
  • "Bridgertonowie" - Netflix
  • "The Crown" - Netflix
  • "Opowieść podręcznej" - Hulu
  • "Kraina Lovecrafta" - HBO
  • "The Mandalorian" - Disney+
  • "Pose" - FX Networks
  • "This Is Us" - NBC

NAJLEPSZY SERIAL KOMEDIOWY

  • "Czarno to widzę" - NBC
  • "Cobra Kai" - Netflix
  • "Emily w Paryżu" - Netflix
  • "Stewardessa" - HBO
  • "Hacks" - HBO
  • "The Kominsky Method" - Netflix
  • "PEN15" - Hulu
  • "Ted Lasso" - Apple TV+

NAJLEPSZY SERIAL LIMITOWANY LUB ANTOLOGIA

  • "Mogę Cię zniszczyć" - HBO
  • "Mare z Easttown" - HBO
  • "Gambit królowej" - Netflix
  • "Kolej podziemna" - Amazon Prime Video
  • "WandaVision" - Disney+

NAJLEPSZY FILM TELEWIZYJNY

  • "Dolly Parton: Cudownych Świąt!" - Netflix
  • "Oslo" - HBO
  • "Robin Roberts Presents: Mahalia" - Lifetime
  • "Sylvie's Love" - Amazon Prime Video
  • "Wujek Frank" - Amazon Prime Video

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU DRAMATYCZNYM 

  • Uzo Aduba, "Terapia"
  • Olivia Colman, "The Crown"
  • Emma Corrin, "The Crown"
  • Elizabeth Moss, "Opowieść podręcznej"
  • Mi Rodriguez, "Pose"
  • Jurnee Smollett, "Kraina Lovecrafta"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU DRAMATYCZNYM 

  • Sterling K. Brown, "This Is Us" 
  • Jonathan Majors, "Kraina Lovecrafta" 
  • Josh O'Connor, "The Crown" 
  • Regé-Jean Page, "Bridgertonowie"
  • Billy Porter, "Pose"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU KOMEDIOWYM 

  • Aidy Bryant, "Shrill"
  • Kaley Cuoco, "Stewardessa" 
  • Allison Janney, "Mamuśka" 
  • Tracee Ellis Ross, "Czarno to widzę" 
  • Jean Smart, "Hacks"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU KOMEDIOWYM 

  • Anthony Anderson, "Czarno to widzę" 
  • Michael Douglas, "The Kominsky Method" 
  • William H. Macy, "Shameless" 
  • Jason Sudeikis, "Ted Lasso" 
  • Kenan Thompson, "Kenan"

NAJLEPSZA AKTORKA W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Michaela Coel, "Mogę Cię zniszczyć" 
  • Cynthia Erivo, "Geniusz: Aretha"
  • Elizabeth Olsen, "WandaVision" 
  • Anya Taylor-Joy, "Gambit królowej" 
  • Kate Winslet, "Mare z Easttown"

NAJLEPSZY AKTOR W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM 

  • Paul Bettany, "WandaVision"
  • Hugh Grant, "Od nowa"
  • Ewan McGregor, "Halston"
  • Lin-Manuel Miranda, "Hamilton"
  • Leslie Odom Jr., "Hamilton"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU DRAMATYCZNYM 

  • Gillian Anderson, "The Crown"
  • Helena Bonham Carter, "The Crown"
  • Madeline Brewer, "Opowieść podręcznej"
  • Ann Dowd, "Opowieść podręcznej"
  • Aunjanue Ellis, "Kraina Lovecrafta"
  • Emerald Fennell, "The Crown"
  • Yvonne Strahovski, "Opowieść podręcznej"
  • Samira Wiley, "Opowieść podręcznej"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU DRAMATYCZNYM 

  • Giancarlo Esposito, "The Mandalorian"
  • O-T Fagbenle, "Opowieść podręcznej"
  • John Lithgow, "Perry Mason"
  • Tobias Menzies, "The Crown"
  • Max Minghella, "Opowieść podręcznej"
  • Chris Sullivan, "This Is Us"
  • Bradley Whitford, "Opowieść podręcznej"
  • Michael K. Williams, "Kraina Lovecrafta"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Aidy Bryant, "Saturday Night Live"
  • Hannah Einbinder, "Hacks"
  • Kate McKinnon, "Saturday Night Live"
  • Rosie Perez, "Stewardessa"
  • Cecily Strong, "Saturday Night Live"
  • Juno Temple, "Ted Lasso"
  • Hannah Waddingham, "Ted Lasso"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU KOMEDIOWYM 

  • Carl Clemons-Hopkins, "Hacks"
  • Brett Goldstein, "Ted Lasso"
  • Brendan Hunt, "Ted Lasso"
  • Nick Mohammed, "Ted Lasso"
  • Paul Reiser, "The Kominsky Method"
  • Jeremy Swift, " Ted Lasso"
  • Kenan Thompson, "Saturday Night Live"
  • Bowen Yang, "Saturday Night Live"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM

  • Renée Elise Goldsberry, "Hamilton"
  • Kathryn Hahn, "WandaVision"
  • Moses Ingram, "Gambit królowej" 
  • Julianne Nicholson, "Mare z Easttown"
  • Jean Smart, "Mare z Easttown"
  • Phillipa Soo, "Hamilton"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY W SERIALU LIMITOWANYM, ANTOLOGII LUB FILMIE TELEWIZYJNYM 

  • Thomas Brodie-Sangster, "Gambit królowej"
  • Daveed Diggs, "Hamilton"
  • Paapa Essiedu, "Mogę cię zniszczyć"
  • Jonathan Groff, "Hamilton"
  • Evan Peters, "Mare z Easttown" 
  • Anthony Ramos, "Hamilton"

NAJLEPSZY GOŚCINNY WYSTĘP AKTORKI W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Alexis Bledel, "Opowieść podręcznej"
  • Claire Foy, "The Crown"
  • Mckenna Grace, "Opowieść podręcznej"
  • Sophie Okonedo, "Ratched"
  • Phylicia Rashad, "This Is Us"

NAJLEPSZY GOŚCINNY WYSTĘP AKTORA W SERIALU DRAMATYCZNYM

  • Don Cheadle, "The Falcon and the Winter Soldier"
  • Charles Dance, "The Crown"
  • Timothy Olyphant, "The Mandalorian"
  • Courtney B. Vance, "Kraina Lovecrafta"
  • Carl Weathers, "The Mandalorian"

NAJLEPSZY GOŚCINNY WYSTĘP AKTORKI W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Jane Adams, "Hacks"
  • Yvette Nicole Brown, "A Black Lady Sketch Show"
  • Bernadette Peters, "Zoey's Extraordinary Playlist"
  • Issa Rae, "A Black Lady Sketch Show"
  • Maya Rudolph, "Saturday Night Live"
  • Kristen Wiig, "Saturday Night Live"

NAJLEPSZY GOŚCINNY WYSTĘP AKTORA W SERIALU KOMEDIOWYM

  • Alec Baldwin, "Saturday Night Live"
  • Dave Chappelle, "Saturday Night Live"
  • Morgan Freeman, "The Kominsky Method"
  • Daniel Kaluuya, "Saturday Night Live"
  • Daniel Levy, "Saturday Night Live"

NAJLEPSZY TALK SHOW

  • "Conan"
  • "The Daily Show With Trevor"
  • "Noah"
  • "Jimmy Kimmel Live!"
  • "Last Week Tonight With John Oliver"
  • "The Late Show With Stephen Colbert"

NAJLEPSZY PROGRAM SPECJALNY NA ŻYWO

  • Celebrating America - An Inauguration Night Special
  • 63 Nagrody Grammy
  • Oscary
  • Pepsi Super Bowl - Halftime Show Starring The Weekend
  • Stephen Colbert's Election Night 2020: Democracy's Last Stand: Building Back America Great Again Better 2020

NAJLEPSZY PROGRAM SPECJALNY

  • Bo Burnham: Inside
  • David Byrne's American Utopia
  • 8:46 - Dave Chappelle
  • Przyjaciele: Spotkanie po latach
  • Hamilton
  • A West Wing Special to Benefit When We All Vote

NAJLEPSZY PROGRAM PROWADZONY PRZEZ GOSPODARZA

  • Mojego następnego gościa nie trzeba nikomu przedstawiać, David Letterman
  • Wywiad Oprah Winfrey z Meghan i Harrym
  • Stanley Tucci: Searching For Italy
  • United Shades Of America with W. Kamau Bell
  • VICE

NAJLEPSZY PROGRAM ROZRYWKOWY - KONKURS

  • The Amazing Race
  • Nailed It!
  • RuPaul's Drag Race
  • Top Chef
  • The Voice

NAJLEPSZY PROGRAM OPARTY NA SKECZACH

  • "A Black Lady Sketch Show"
  • "Saturday Night Live"
Polecamy

Kompletna lista nominacji jest dostępna na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem www.emmys.com

73. Nagrody Emmy zostaną rozdane podczas uroczystej ceremonii, która odbędzie się 19 września 2021 roku. Galę poprowadzi Cedric Antonio Kyles - komik znany jako Cedric the Entertainer. Transmisję z gali będzie transmitowała stacja CBS. Będzie można obejrzeć ją także za pośrednictwem platformy Paramount+. Dzień wcześniej, 18 września 2021, zostaną przyznane Creative Arts Emmy Awards, czyli nagrody w pozostałych kategoriach.

Polecamy
Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.