29.10.2019 10:02

Poznaliśmy w końcu datę premiery "Wiedźmina"? Plakat potwierdził przypuszczenia fanów

Podczas londyńskiego Comic-Conu fani "Wiedźmina" mieli okazję zobaczyć plakaty, które niejako potwierdziły przypuszczenia fanów odnośnie daty premiery.

Foto: materiały prasowe/ Netflix
Foto: materiały prasowe/ Netflix

Spekulacji odnośnie premiery "Wiedźmina" było wiele. Mimo upływu czasu i licznych przecieków, platforma Netflix wciąż milczy. Tym razem pojawiła się jednak wskazówka widniejąca na oficjalnym plakacie platformy, który mieli okazję zobaczyć uczestnicy MCM Comic-Con w Londynie.

"Wiedźmin" - poznaliśmy datę premiery?

W ubiegły weekend odbył się MCM Comic-Con w Londynie. Uczestnicy konwentu mieli wówczas okazję zobaczyć plakat związany z ekranizacją twórczości Andrzeja Sapkowskiego. Grafika miała za zadanie zachęcić fanów do publikowania w sieci zdjęć z konwentu. Nagrodą miała być szansa wygrania biletów na uroczystą premierę "Wiedźmina", datowaną na 16 grudnia 2019 roku.

Powyższa data zgadzałaby się z przeciekiem holenderskiego oddziału Netfliksa, który obiegł internet kilka tygodni temu. Twierdził on, że "Wiedźmin" zawita w bibliotece Netfliksa 17 grudnia, czyli - jak się teraz okazuje - dzień po oficjalnej premierze z udziałem gwiazd.

wiedźmin netflix
wiedźmin netflix
Przeczytaj także "Wiedźmin" pobije sukces "Gry o tron"? Mocne słowa Andrzeja Sapkowskiego

Wiemy, że platforma od zawsze preferowała piątkowe premiery swoich produkcji. W ostatnim czasie zaczęto jednak odchodzić od tej tradycji. Przykładem może być najnowszy sezon "The Crown", który ukaże się w niedzielę 17 listopada 2019 roku. Wtorkowa premiera "Wiedźmina" wydaje się zatem jak najbardziej możliwa.

"Wiedźmin" Netfliksa - potwierdzono obecność jednej z najważniejszych postaci z książek
"Wiedźmin" Netfliksa - potwierdzono obecność jednej z najważniejszych postaci z książek
Przeczytaj także "Wiedźmin" Netfliksa - potwierdzono obecność jednej z najważniejszych postaci z książek

"Wiedźmin" - pełny zwiastun serialu

W ostatnich dniach października, podczas konwentu Lucca Comics & Game, odbędzie się panel poświęcony "Wiedźminowi". Wtedy najprawdopodobniej zaprezentowany zostanie główny zwiastun serialu, zdradzający oficjalną datę premiery.

Zobacz też: Netflix udostępnił kolejne zdjęcia z "Wiedźmina". Niedługo zwiastun?

Tagi: Seriale Wiedźmin Netflix Henry Cavill Andrzej Sapkowski