30.08.2016 16:11

„Pozwól mi wejść” trafi na mały ekran

Szwedzki horror wampiryczny, który doczekał się remake'u w 2010 roku, trafi teraz na mały ekran. Powstanie serial na podstawie filmu „Pozwól mi wejść”.

„Pozwól mi wejść” trafi na mały ekran
foto: kadr z filmu

Został już przygotowany scenariusz do odcinka pilotażowego - napisał go Jeff Davis, czyli twórca serialowego „Teen Wolf: Nastoletni Wilkołak”. Pełni on tez funkcję producenta wykonawczego do spółki z Martym Adelsteinem, Becky Clements z Tomorrow Studios oraz Simonem Oakesem z Hammer Films. Całość ma zostać przygotowana dla TNT będącego oddziałem Turner.

„Pozwól mi wejść” to opowieść o młodym chłopcu, który jest regularnie dręczony przez innych ze swojej klasy. Jego przyjaciółką staje się mieszkająca w sąsiedztwie dziewczynka - ta okazuje się być wampirzycą. W okolicy dochodzi do podejrzanych morderstw, za którymi stoi para młodych outsiderów - on znajduje ofiary, ona dopełnia reszty.

Obraz z 2008 roku w reżyserii Tomasa Alfredsona powstał na postawie książki autorstwa Johna Ajvide'a Lindqvista, który też napisał scenariusz filmu. Dzieło zdobyło garść nagród, powstał więc pomysł stworzenia serialu. O całej koncepcji wypowiedziała się Sarah Aubrey z TNT:

"

„Pozwól mi wejść” łączy elementy horroru, thrillera zemsty i romansu dla dorosłych w jedną niepowtarzalną opowieść. Książka to potok bogatej narracji, co daje świetny materiał dla Jeffa, Marty'ego, Becky i Simona, którzy ożywią tę adaptację. "

Dla Was, którzy nie znają „Pozwól mi wejść” przedstawimy zwiastun oryginalnego filmu:

Cieszycie się, że powstanie serial na podstawie „Pozwól mi wejść”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale