15.06.2018 10:30

Prawie połowa widzów „The Walking Dead” przestanie oglądać serial po odejściu Ricka

Wygląda na to, że wraz z odejściem z „The Walking Dead” Ricka Grimesa , serial opuści również spora grupa widzów. 

Rick Grimes (Andrew Lincoln)
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Na początku czerwca 2018 roku pojawiły się informacje, że Andrew Lincoln opuści serial „The Walking Dead”. Aktor od 2010 roku wcielał się w postać Ricka Grimesa i był jednym z niewielu bohaterów, który przeżył wszystkie 8 sezonów. Najwyraźniej niedługo zginie, bo jego postać ma się pojawić w połowie 9. sezonu. Lincoln potwierdził, że rezygnuje z roli, ponieważ chce skupić się na dalszym rozwoju zawodowym. Twórcy zabili postać syna Grimesa - Carla, więc obowiązek lidera ocalałych w apokalipsie zombie prawdopodobnie spadnie na barki Daryla Dixona (Norman Reedus). Okazuje się, że wraz z odejściem Ricka, serial opuszczą... jego widzowie.

„The Walking Dead” sezon 9. - prawie połowa widzów przestanie oglądać serial po odejściu Ricka

Informacja o zniknięciu jednego z najważniejszych bohaterów serialu, wstrząsnęła fanami serii. Kontrowersyjna decyzja aktora spowodowała wzburzenie wśród wielu widzów, dla których „The Walking Dead” bez Ricka nie ma sensu. Aby sprawdzić niezadowolenie widzów, w serwisie Reddit pojawiła się ankieta, której twórcy postanowili zapytać o kilka kluczowych kwestii. Po kilku dniach zebrano potrzebne informacje i przedstawiono wyniki ankiety w graficznej formie. Okazuje się, że stacja AMC powinna zacząć martwić się sporym spadkiem oglądalności.

The Walking DEad ankieta

Z ankiety wynika, że 44,3% przepytanych użytkowników Reddita deklaruje rezygnację z dalszego oglądania serialu po odejściu Ricka Grimesa. Co gorsza, tylko 18,8% ankietowanych odpowiedziało, że będzie kontynuować śledzenie losów bohaterów „The Walking Dead”. 72% respondentów uważa też, że twórcy powinni zakończyć serial na 9. sezonie. Na postać przejmującą spuściznę Ricka wybrano natomiast Negana (Jeffrey Dean Morgan) 40% głosów. 

Oczywiście użytkownicy Reddita to jedynie wycinek wszystkich fanów „The Walking Dead”, ale ta grupa może w pewien sposób odpowiadać nastrojom panującym wśród pozostałych fanów serialu. Jeśli wyniki głosowania się potwierdzą, stacja AMC będzie musiała zakończyć produkcję. W końcu prawie 50% spadek oglądalności to gwóźdź do trumny każdego serialu. Jeśli wyniki okażą się prawdą, plany showrunnera dotyczące ciągnięcia „The Walking Dead” przez kilkanaście lat, mocno zderzą się z rzeczywistością. 

Premiera pierwszego odcinka 9. sezonu „The Walking Dead” została zapowiedziana na jesień 2018 roku. 

Czy będziesz oglądać „The Walking Dead” po odejściu Ricka Grimesa?

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead