Premiera 8. sezonu "Gry o tron" pobiła rekord oglądalności. Ile osób obejrzało 1. odcinek serialu?

Sergiusz Kurczuk
16.04.2019 13:12
Premiera 8. sezonu "Gry o tron" pobiła rekord oglądalności. Ile osób obejrzało 1. odcinek serialu? Fot. materiały promocyjne

"Gra o tron" powróciła na antenę HBO z finałowym sezonem. Okazuje się, że 8. odsłona historii Westeros przyciągnęła przed ekrany rekordową liczbę widzów?

To było do przewidzenia. Miliony fanów "Gry o tron" od prawie dwóch lat czekały, aż wreszcie na HBO trafi finałowy sezon jednego z najpopularniejszych seriali na świecie. Doszło do tego 15 kwietnia 2019 roku. Według danych udostępnionych przez stację tego dnia padł rekord oglądalności.

Przeczytaj także

Ile osób obejrzało 1. odcinek "Gry o tron"?

"Gra o tron" sezon 8 - rekord oglądalności pobity

Pierwszy odcinek finałowego sezonu "Gry o tron" pod tytułem "Winterfell" okazał się pod wieloma względami bardzo zaskakujący. Pewne wątki, na które widzowie czekali od lat, zdecydowano się zaprezentować już na samym początku finału, co tylko podgrzewa emocje fanów, bo sugeruje, że w pozostałych pięciu odcinkach będzie się sporo działo. Według szacunków HBO pierwszy odcinek 8. sezonu przyciągnął przed ekrany 17,4 milionów widzów, co stanowi nowy rekord w historii stacji. Liczba to zsumowanie 11,8 milionów osób, które oglądały premierę "Gry o tron" w telewizji oraz pozostałych widzów korzystających z usługi HBO GO, a także tych oglądających dwie powtórki "Winterfell".

Poprzedni rekordowy wynik również należał do "Gry o tron". Mowa o finale 7. sezonu, który w sierpniu 2017 roku zgromadził 16,9 milionów widzów. Skoro rekord padł już na samym początku emisji finału serialu, całkiem możliwe, że w następnych tygodniach stacja HBO będzie mogła się pochwalić kolejnymi wysokimi wynikami. Nie wykluczone, że po ostatnim odcinku 8. sezonu zostanie ustanowiony nowy rekord oglądalności.

"Gra o tron" sezon 8 - zakończenie

Chociaż finałowy sezon będzie się składał jedynie z sześciu odcinków, większość z nich jest znacznie dłuższa, niż miało to miejsce dotychczas. Twórcy porównali je do odrębnych filmów osadzony w Westeros. Jak zakończy się walka o Żelazny Tron? Dowiemy się już za kilka tygodni. Premiery kolejnych odcinków finału "Gry o tron" odbędą się w kolejne niedziele kwietnia i maja 2019 roku. Najbliższy odcinek trafi na HBO i HBO GO 21 kwietnia 2019 roku. Premiera ostatniego odbędzie się 19 maja 2019.

>>Zobacz też: Czy finał "Gry o tron" będzie różnił się od zakończenia książkowej sagi?<<

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.