Znamy tytuł prequela "Gry o tron" i nazwisko kolejnej gwiazdy w obsadzie
Natalia Hluzow
02.11.2018 12:44
Znamy tytuł prequela "Gry o tron" i nazwisko kolejnej gwiazdy w obsadzie Fot. kadr z serialu "Gra o tron"

George R.R. Martin ujawnił tytuł pierwszego prequela "Gry o tron", w którym główną rolę zagra Naomi Watts. W obsadzie serialu pojawiło się też kolejne nazwisko.

Pierwszy z zapowiadanych pięciu prequeli "Gry o tron" zaczyna nabierać kształtów. W czerwcu 2018, krótko po ogłoszeniu nowego serialu osadzonego w Westeros, George R.R. Martin podzielił się swoim pomysłem na tytuł prequela. Teraz, wyrażając swoją radość z zaangażowania Naomi Watts, autor "Pieśni Lodu i Ognia" potwierdził, że - zgodnie z jego propozycją - będzie to "Długa noc".

"Długa noc": co oznacza tytuł prequela "Gry o tron"?

Choć HBO nie potwierdziło jeszcze oficjalnie tytułu nowego serialu, Martin - współtwórca i koproducent projektu - użył go na swoim "nie-blogu" jako obowiązującego tytułu, pisząc o Naomi Watts, która dołączyła do obsady "Długiej nocy".

screen Fot. foto: screen ze strony georgemartin.com

Pisarz dodał też, że Jane Goldman jest autorką scenariusza pilotażowego odcinka "Długiej nocy" i będzie pełnić rolę showrunnerki serialu, nie ma więc wątpliwości, o jakiej produkcji mowa. 

Tytuł "The Long Night" ma odnosić się do Mrocznych Wieków w historii Westeros - okresu datowanego na tysiące lat przed rebelią Roberta Baratheona, kiedy na świecie szalała niekończąca się zima, wraz z którą pojawili się Biali Wędrowcy i ich armia nieumarłych.

Prequel "Gry o tron": Josh Whitehouse dołączył do obsady

Kilka dni po ogłoszeniu udziału Naomi Watts w nowym projekcie HBO, pojawiła się informacja o kolejnym członku obsady serialu. Jest nim Josh Whitehouse, znany przede wszystkim z brytyjskiego serialu kostiumowego "Poldark: Wichry losu".

josh whitehouse Fot. foto: kadr z serialu "Poldark"

Niestety nie ujawniono jeszcze, w kogo wcieli się 28-letni aktor, wiadomo jednak, że jego rola ma być istotna. Martin na swojej stronie zapowiedział też, że już niebawem poznamy kolejnych członków obsady. Odnosząc się do Jane Goldman, napisał:

Ona i jej zespół są teraz zajęci w Londynie, zanurzeni po uszy w castingu. Spodziewam się więc, że kilka kolejnych nazwisk zostanie ogłoszonych już niebawem.

Pisarz dodał też, że pozostałe pomysły na prequele "Gry o tron" nie zostały porzucone i obecnie trwają prace przygotowawcze nad kilkoma z nich. 

"Długa noc" - kiedy premiera?

Zdjęcia do "Długiej nocy" mają rozpocząć się na początku 2019 roku. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana, wiadomo jednak, że nowy serial wystartuje dopiero po finale "Gry o tron".

Natalia Hluzow Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.