09.01.2019 10:20

Prequel "Gry o tron" - poznaliśmy obsadę i reżysera produkcji

Portal Deadline podał listę nazwisk aktorów, którzy będą w głównej obsadzie nadchodzącej produkcji. Poznaliśmy również nazwisko reżysera 1. odcinka serialu.

Gra o tron
foto: materiały prasowe

Produkcja, która miała nosić tytuł "Długa noc", doczekała się kolejnych członków obsady - do Naomi Watts i Josha Whitehouse'a dołączyło aż 8 nowych osób. Wśród nich znajdziemy: Naomie Ackie ("Yardie", "Lady MacBeth"), Denise Gough ("People", "Places and Things"), Jamie'ego Campbella Bowera ("The Mortal Instruments: City of Bones", "Saga: Zmierzch"), Shelię Atim ("Girl From the North Country"), Ivanno Jeremiah ("Doktor Who", "Humans"), Georgie'ego Henleya ("Opowieści z Narnii"), Alexa Sharpa ("How to Talk to Girls at Parties") i Tony'ego Regbo ("Reign", "The Last Kingdom").

Natomiast na stołku reżyserskim zasiądzie S.J. Clarkson, znana z pracy przy "Jessice Jones" i "The Defenders". Artystka ma przygotować 1. odcinek projektu i pełnić rolę producentki wykonawczej całego prequela "Gry o tron". Twórcami serialu są Jane Goldman ("X-Men: Pierwsza klasa", "Kingsman") i autor książkowej serii, George R.R. Martin. Epizod pilotażowy będzie bazował na historii wymyślonej przez nich wspólnie, którą następnie Goldman przerobiła na scenariusz. Artystka ma pełnić również funkcję szefowej produkcji serialu.

HBO opublikowało zdjęcie obsady (bez Watts i Whitehouse'a):

got_8_split

Prequel "Gry o tron" - o czym będzie?

Wcześniej potwierdzono, że akcja nowego serialu będzie toczyła się tysiące lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Fabuła będzie skupiona na wydarzeniach od złotej Ery Bohaterów po najmroczniejszą godzinę, ujawni przerażające sekrety z historii Westeros, pochodzenie Białych Wędrowców, tajemnice Wschodu i legendy Starków.  

Serial Goldman i Martina to pierwszy z kilku potencjalnych prequeli "Gry o tron", które zapowiedziano już w maju 2017 roku. Nad scenariuszami pozostałych produkcji pracowali Bryan Cogman (współpracownik George'a R.R. Martina), Max Borenstein ("Kong: Wyspa czaszki"), Brian Helgeland ("Obłędny rycerz") i Carly Wray ("Mad Men"). Nie wiadomo jednak, czy którykolwiek z nich doczeka się ekranizacji - o tym zadecyduje odbiór serialu z Naomi Watts w roli głównej. 

Zdjęcia do prequela "Gry o tron" ruszą po emisji finałowego sezonu popularnego serialu. Data premiery pozostaje nieznana.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Gra o tron HBO