Prequel "Gry o tron" z Naomi Watts został anulowany. Co było tego powodem?

30.10.2019 08:56
Prequel "Gry o tron" z Naomi Watts został anulowany. Co było tego powodem? Fot. kadr z serialu "Gra o tron"/HBO

Według najnowszych doniesień Deadline, pierwszy z planowanych prequeli "Gry o tron" został anulowany. Odcinek pilotażowy produkcji nie zrobił wrażenia na włodarzach HBO.

Jak podaje portal Deadline, HBO zdecydowało się nie zrealizować swojego niezatytułowanego prequelu "Gry o tron". Główną scenarzystką produkcji była Jane Goldman, a sam serial miał opowiadać o upadku Ery Bohaterów w Westeros. Na przestrzeni kolejnych sezonów, widzowie mieli poznać mroczne sekrety rodów, które widzieliśmy w "Grze o tron", a także poznać prawdziwą naturę Białych Wędrowców, losy pierwszych Starków i tajemnice Wschodu.

Gra o tron - anulowano pierwszy prequel serialu

Przygotowano nawet odcinek pilotażowy, w którym główną rolę zagrała dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts. Epizod przygotowano na przestrzeni lata 2019, ale efekt końcowy niestety nie zrobił wrażenia na włodarzach HBO. Ci zachęcili Goldman i resztę ekipy filmowej do powrotu do montażowni, jednak zmiany wprowadzone do fabuły spowodowały, że szefowie stacji byli równie rozczarowani poziomem epizodu.

Przeczytaj także

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł Deadline, projekt był skazany na porażkę niemalże od początku - twórcy często przekraczali nadany budżet, występowały także problemy personalne i różnice w wizji artystycznej.

Fani nie powinni być jednak rozczarowani - HBO poinformowało, że stworzy prequel, który opowie o historii Targaryenów. Twórcami scenariusza będą George R.R. Martin i Ryan Condal, a akcja będzie się rozgrywała 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Serial będzie czerpał z powieści "Ogień i krew" Martina. 

HBO zamówiło serial we wrześniu 2019 roku, więc być może już wiosną 2020 roku ruszy produkcja do nowego prequelu.

Zobacz także: HBO zaprezentowało plakat nowego spin-offu "Gry o tron". O czym opowie "House of the Dragon"?

Kamil Kacperski
Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.