30.10.2019 08:56

Prequel "Gry o tron" z Naomi Watts został anulowany. Co było tego powodem?

Według najnowszych doniesień Deadline, pierwszy z planowanych prequeli "Gry o tron" został anulowany. Odcinek pilotażowy produkcji nie zrobił wrażenia na włodarzach HBO.

Gra o tron
foto: kadr z serialu "Gra o tron"/HBO

Jak podaje portal Deadline, HBO zdecydowało się nie zrealizować swojego niezatytułowanego prequelu "Gry o tron". Główną scenarzystką produkcji była Jane Goldman, a sam serial miał opowiadać o upadku Ery Bohaterów w Westeros. Na przestrzeni kolejnych sezonów, widzowie mieli poznać mroczne sekrety rodów, które widzieliśmy w "Grze o tron", a także poznać prawdziwą naturę Białych Wędrowców, losy pierwszych Starków i tajemnice Wschodu.

Gra o tron - anulowano pierwszy prequel serialu

Przygotowano nawet odcinek pilotażowy, w którym główną rolę zagrała dwukrotnie nominowana do Oscara Naomi Watts. Epizod przygotowano na przestrzeni lata 2019, ale efekt końcowy niestety nie zrobił wrażenia na włodarzach HBO. Ci zachęcili Goldman i resztę ekipy filmowej do powrotu do montażowni, jednak zmiany wprowadzone do fabuły spowodowały, że szefowie stacji byli równie rozczarowani poziomem epizodu.

Gra o tron
Gra o tron
Przeczytaj także "Gra o Tron": twórcy zdradzili, w której scenie posunęli się za daleko

Według nieoficjalnych informacji, do których dotarł Deadline, projekt był skazany na porażkę niemalże od początku - twórcy często przekraczali nadany budżet, występowały także problemy personalne i różnice w wizji artystycznej.

Fani nie powinni być jednak rozczarowani - HBO poinformowało, że stworzy prequel, który opowie o historii Targaryenów. Twórcami scenariusza będą George R.R. Martin i Ryan Condal, a akcja będzie się rozgrywała 300 lat przed wydarzeniami z "Gry o tron". Serial będzie czerpał z powieści "Ogień i krew" Martina. 

HBO zamówiło serial we wrześniu 2019 roku, więc być może już wiosną 2020 roku ruszy produkcja do nowego prequelu.

Zobacz także: HBO zaprezentowało plakat nowego spin-offu "Gry o tron". O czym opowie "House of the Dragon"?

Tagi: News Gra o tron HBO