Prezes amerykańskiej Ligi Katolików nazwał twórców „South Park” tchórzami

Kamil Kacperski
08.10.2018 15:11
Prezes amerykańskiej Ligi Katolików nazwał twórców „South Park” tchórzami Fot. kadr z wideo

W najnowszym odcinku serialu pt. „A Boy and a Priest”, Butters poznał księdza, z którym szybko się zaprzyjaźnił. Taka tematyka była idealnym źródłem żartów, które nie spodobały się jednak szefowi Catholic League.

„South Park” już od ponad 20 lat szokuje i bawi. Niektóre odcinki zdobywały infamię ze względów politycznych, niektóre religijnych (legendarne wręcz pokazanie Allaha, które skończyło się groźbami ze strony islamskich ekstremistów), a większość z nich po prostu obrażała celebrytów, co nie podobało się osobom, z których naśmiewali się Matt Stone i Trey Parker.

Do listy możemy teraz dopisać 2. odcinek 22. sezonu „South Park”, który nosi tytuł „A Boy and a Priest”. Epizod opowiada przygodę Buttersa, który poznaje i zaprzyjaźnia się z księdzem. Chłopak jest z natury bardzo naiwny i łatwowierny, w związku z czym nawet nie podejrzewa tego, że ksiądz może mieć wobec niego jakieś niecne zamiary. Tematyka była dość prosta do sparodiowania, dlatego w odcinku pojawiło się wiele niewybrednych żartów z pedofilii i roli młodych chłopców w kościele, z których słyną panowie Stone i Parker. Do fanów nowego epizodu „South Park” definitywnie nie można zaliczyć prezesa Catholic League, Billa Donohue.

South Park krytykowany przez lidera katolickiej organizacji

Mężczyzna dzień po emisji programu opublikował na oficjalnej stronie Catholic League krótką wiadomość, w której skrytykował Matta Stone'a i Treya Parkera. Nazwał mężczyzn tchórzami, a także wyjaśnił, że panowie skłamali w swoim programie, podając fałszywe statystyki:

Wyemitowany 3 października 2018 roku odcinek „South Park” zatytułowany „A Boy and a Priest” przedstawił molestujących księży jako pedofili. To jest kłamstwo: prawie wszyscy molestujący (8 na 10) byli homoseksualistami. Dlatego też, postaci-ofiary w serialu powinni być młodocianymi, a nie dziećmi.

W Hollywood twórcy „South Park”, czyli Trey Parker i Matt Stone, są uznawani za odważnych. Tak naprawdę są tchórzami. Żeby być odważnym, trzeba mówić prawdę.

Znając życie, Parker i Stone odpowiedzą prezesowi Catholic League w jednym z następnych odcinków albo nie odpowiedzą w ogóle.

Nowy sezon South Park

22. sezon „South Park” zadebiutował 26 września 2018 roku. Przed premierą pierwszego epizodu, w którym twórcy naśmiewali się z filmu „Black Panther”, Stone i Parker nawoływali do zakończenia serialu. Na szczęście dla fanów, produkcja dalej ma się dobrze i co tydzień jesteśmy raczeni nowymi odcinkami. Serial można oglądać za darmo na stronie SouthparkStudios.com.

Kamil Kacperski Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.