13.08.2018 12:09

Producent „Stranger Things” ujawnił kolejne szczegóły 3. sezonu

Shawn Levy udzielił wywiadu portalowi The Playstation, w którym zdradził kilka informacji dotyczących atmosfery i klimatu nowych odcinków popularnego serialu Netfliksa. 

Stranger Things
foto: materiały prasowe

Mimo, że pierwsze materiały promocyjne 3. sezonu „Stranger Things” były utrzymane raczej w lekkim i przyjemnym tonie, to nie powinniśmy się spodziewać takiej atmosfery, gdy nowe odcinki się w końcu pojawią na platformie Netflix. Tak przynajmniej twierdzi jeden z producentów serialu, Shawn Levy, który w jednym z wywiadów stwierdził, że twórcy planują pokazać w nowym sezonie najbardziej przerażające sceny w dotychczasowej historii serialu. 

Według niego fakt, że akcja 3. sezonu „Stranger Things” będzie się odbywała w wakacje wpłynie na niektóre fragmenty serialu, ale w ogólnym rozrachunku historia przedstawiona w nowych odcinkach będzie bardzo mroczna, a reklama lodziarni, w której będzie pracował Steve, jest jedynie zapowiedzią różnych aspektów życia w Hawkins, które będą eksplorowane przez twórców:

"

To jest część tego, co przygotowaliśmy, ale nie jest reprezentatywne dla całego sezonu. Nie ma wątpliwości, że sklepik, który zobaczyliście w reklamie będzie częścią 3. sezonu. Tak, jak wakacje. Więc nowe odcinki będą miały zdrową dozę tej miłej i jasnej atmosfery i nawiązań do popkultury lat 80. Ale obiecuję Wam, że w końcu 3. sezon „Stranger Things” trafi do bardzo mrocznego i przepełnionego akcją miejsca, do którego do tej pory jeszcze nie dotarliśmy w historii tego serialu. "

Jaki będzie 3. sezon Stranger Things?

Serial zdobył ogromną popularność przez dobrze zrobione połączenie kina przygodowego i familijnego z elementami horroru oraz zjawisk nadprzyrodzonych. Swoją rolę w sukcesie miała również współczesna nostalgia za latami 80. Po słowach Levy'ego możemy wnioskować, że nowe odcinki „Stranger Things” zaprezentują nam dokładnie to samo, co poprzednie sezony - dużo nawiązań do przeszłości, przyjemną atmosferę oraz momentami przerażające sceny z potworami pochodzącymi ze świata Drugiej Strony. 

Levy stwierdził również, że prace nad nowymi odcinkami poruszają się w zawrotnym tempie. Według niego jednocześnie jest to definitywnie najbardziej ambitny z dotychczasowych sezonów „Stranger Things”:

"

Pracujemy naprawdę szybko, ale to nasz najbardziej ambitny projekt. Podkreślam - to najbardziej ambitny zestaw odcinków w naszej historii! Jesteśmy na nowym poziomie! Nie mogę zdradzić żadnych szczegółów, ale widzieliście, że 2. sezon był zdecydowanie bardziej kinowy i skupiony na postaciach, niż 1. Ta ewolucja będzie kontynuowana w przypadku 3. sezonu. "

Stranger Things 3 - kiedy premiera?

W obsadzie 3. sezonu „Stranger Things” powróci stara ekipa nerdów: Mike, Will, Lucas, Dustin, Eleven i Max, nieco starsi Nancy, Steve i Jonathan oraz rodzice i opiekunowie dzieciaków z Joyce Byers i Jimem Hopperem na czele. Wiemy również, że pojawią się też nowe postaci, czyli dziennikarz i burmistrz Hawkins, w których wcielą się Jake Busey i Cary Elwes, oraz dwie nastoletnie bohaterki – Robin grana przez Mayę Thurman-Hawke i ratowniczka na basenie, w którą wcieli się Francesca Reale. Akcja 3. sezonu „Stranger Things” będzie się toczyć latem 1985 roku. Premiera została zapowiedziana na rok 2019.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Stranger Things Netflix