15.09.2017 15:22

Przeczytaj fragment scenariusza do „Stranger Things 2”

Do premiery drugiego sezonu „Stranger Things” zostało już niewiele czasu. W sieci pojawił się fragment scenariusza do nadchodzącej produkcji platformy Netflix. 

Przeczytaj fragment scenariusza do „Stranger Things 2”
foto: EastNews/Everett Collection

Serial „Stranger Things” okazał się kolejnym hitem serwisu Netflix. Prawdopodobnie wpływ na popularność miał klimat nawiązujący do kultowych produkcji i popkultury lat 80., w których zresztą toczy się opowiedziana historia. Premiera całego sezonu została zapowiedziana na 27 października 2017 roku. Czasu do nowej serii jest już więc niewiele. Z tego powodu rusza machina promocyjna. Twórcy „Stranger Things” Matt i Ross Dufferowie postanowili podzielić się z fanami za pośrednictwem serwisu Entertainment Weekly, fragmentem scenariusza do pierwszego odcinka zatytułowanego „Madmax”

Jak to zwykle w serialach bywa, jedne postacie odchodzą (pozdro dla kumatych), by ich miejsce w kolejnych sezonach zastąpili nowi bohaterowie. Tak się stanie w tym przypadku. Poznamy bowiem dwójkę nowych mieszkańców Hawkings w Indianie - Kietha (Matty Cardarople) i Max (Sadie Sink). W zaprezentowanym fragmencie scenariusza pojawiają się dobrze znani bohaterowie Will (Noah Schnapp), Mike (Finn Wolfhard), Dustin (Gaten Matarazzo) oraz Lucas (Caleb McLaughlin), którzy zmagają się z maszyną do gier arcade. Zresztą przeczytajcie sami:

stranger-things-script-page-a
stranger-things-script-page-21

Osoby zainteresowane serialem, na pewno widzą na kartkach scenariusza rozszerzenie tego, co mogliśmy obejrzeć w trailerze po raz pierwszy zaprezentowanym na tegorocznym Comic Conie w San Diego

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale Stranger Things