18.09.2018 13:48

Phoebe z serialu „Przyjaciele” mogła wyglądać zupełnie inaczej. Lisa Kudrow miała grać w innym serialu

Niewiele brakowało, a Lisa Kudrow nigdy nie zagrałaby najważniejszej roli w swoim życiu – Phoebe Buffay z serialu „Przyjaciele”. Co sprawiło, że ostatecznie trafiła do obsady sit-comu?

Lisa Kudrow jako Phoebe
foto: WARNER BROS TV / AlbumEAST NEWS

Każdy fan „Przyjaciół” kocha ich z innych powodów, jednak wszyscy z pewnością zgodzą się co do jednego – obsada słynnego serialu o 30-latkach z Nowego Jorku została dobrana znakomicie i trudno wyobrazić sobie innych aktorów w rolach Rachel, Moniki, Phoebe, Rossa, Chandlera i Joeya. A jednak niewiele brakowało, by Lisa Kudrow znana całemu światu jako Phoebe Buffay, zamiast jedną z gwiazd „Przyjaciół” została Roz Doyle z serialu „Frasier”.

Phoebe z „Przyjaciół” miała grać w „Frasierze”

Popularny sit-com „Frasier” zadebiutował na ekranie w 1993 roku – dokładnie rok przed premierą „Przyjaciół”. Jeden z jego reżyserów, James Burrows, wyznał niedawno, że do roli Roz Doyle w pilotażowym odcinku zatrudniono właśnie Lisę Kudrow. Aktorka wypadła jednak słabo w roli seksownej producentki audycji Fraziera. Została więc zwolniona, a na jej miejsce zatrudniono Peri Gilpin, która pojawiła się we wszystkich sezonach serialu.

serial "Frasier"

Trudno jednak mówić o pechu Kudrow, gdyż niedługo później aktorka otrzymała rolę w „Przyjaciołach”, czym na stałe zapisała się w historii telewizji. Mimo ogromnej popularności serialowej Phoebe (a może właśnie z jej powodu), Burrows nadal uważa, że jego decyzja była słuszna. Jak powiedział:

"

Ta rola nie była w stylu Lisy. To, co robi Lisa, robi świetnie. Ale nie pasuje do historii w tym serialu. Roz musi kręcić Fraziera. Musi być silna. Lisa gra osobę z głową w chmurach i tego typu rzeczy. Wszyscy czuliśmy, że to nie jest dla niej właściwy moment. Casting to szalona rzecz. Gdyby jej nie wyrzucono, nie zostałaby Phoebe – takie rzeczy dzieją się cały czas. "

Fani serialu „Przyjaciele” z pewnością zgadzają się z reżyserem. I na pewno są mu wdzięczni. Gdyby nie jego decyzja, nie poznalibyśmy nigdy Phoebe Buffay, jaką znamy i kochamy do dziś.

serial Przyjaciele

Serial „Przyjaciele” wciąż można oglądać w serwisie Netflix oraz na kanale Comedy Central, który emituje również odcinki „Frasiera”.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Przyjaciele