03.06.2020 15:01

"Przyjaciele" doczekali się Szczerego zwiastuna. Jakie błędy wytknięto legendarnemu serialowi?

Czy twórcy Honest Trailers powiedzieli, że produkcja tak naprawdę nie jest w ogóle zabawna, a ludzie śmieją się tylko dlatego, że niczym psy Pawłowa jesteśmy nauczeni takiej reakcji, gdy usłyszymy tzw. śmiech z puszki?

"Przyjaciele" doczekali się Szczerego zwiastuna. Jakie błędy wytknięto legendarnemu serialowi?
foto: INTERFOTO USA/SIPA/East News

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w nowym odcinku serii "Honest Trailers" tworzonej na YouTubie przez kanał Screen Junkies. Przygotujcie się na długą przeprawę, bo wideo trwa aż 10 minut. Twórcy naśmiewają się m.in. z niemalże legendarnego już odcinka specjalnego "Przyjaciół", który miał promować platformę HBO Max (za prawa do serialu WarnerMedia zapłaciło aż 425 milionów dolarów), a obrywa się również tendencyjności niemalże każdego epizodu.

Przyjaciele doczekali się Szczerego zwiastuna

Dostaje się też nadużywaniu sformułowania "OH MY GOD!" oraz najgorszemu romansowi w historii telewizji, czyli duetowi Ross-Rachel. Twórcy wideo słusznie zauważają, że para tak często się ze sobą rozstawała, że ich końcowy pocałunek wcale nie oznacza happy endu i prawdopodobnie znów się rozstaną.

Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television/ NBC
Foto: materiały prasowe Warner Bros. Television/ NBC
Przeczytaj także Specjalny odcinek "Przyjaciół" z opóźnioną premierą. Wiemy, kiedy się ukaże!

Twórcy "Honest Trailers" nie są jednak znani z bycia zbyt krytycznymi wobec filmów i seriali, więc nie spodziewajcie się słów nienawiści na temat "Przyjaciół". Ot, wytykane są jedynie błędy i oczywiste stereotypy oraz oklepane motywy z tej uwielbianej produkcji o przyjaciołach z Nowego Jorku. Zobaczcie zresztą sami:

 Dziwne, że twórcy nie wspomnieli również o tym, że serial jest kompletnie nieśmieszny, a jedynie sprawia takie wrażenie przez używanie śmiechów z puszki, ale cóż - wszystkim się nie dogodzi. 

Przyjaciele
Przyjaciele
Przeczytaj także Pierwsza wersja czołówki "Przyjaciół" zawierała rockowy hit, ale była kiepska. Powstała zaledwie w godzinę

Uważacie, że "Przyjaciele" są zabawni?

Tagi: Seriale Przyjaciele