21.12.2018 11:59

Przywódczyni Szeptaczy w przerażającym teaserze drugiej połowy 9. sezonu "The Walking Dead"

W kolejnych odcinkach 9. sezonu "The Walking Dead" przeciwnikami głównych bohaterów zostaną Szeptacze. W sieci pojawiła się zapowiedź przestawiająca ich liderkę o imieniu Alpha.

Alpha  The Walking Dead
foto: materiały promocyjne

W ostatnim odcinku pierwszej połowy 9. sezonu "The Walking Dead" pojawiła się nowa grupa złowieszczych czarnych charakterów. Chodzi o Szeptaczy, którzy zadebiutowali uśmierceniem jednego z protagonistów. Niestety na dalszy ciąg historii o żywych trupach będziemy musieli poczekać jeszcze kilka tygodni. Twórcy "The Walking Dead" postanowili jednak umilić oczekiwania fanów, prezentując liderkę Szeptaczy w teaserze drugiej połowy 9. sezonu serialu.

"The Walking Dead" sezon 9B - kim jest Alpha?

Czytelnicy komiksu Roberta Kirkmana, na podstawie którego powstał serial AMC, nie powinni być zaskoczeni obecnością Szeptaczy. Pojawili się po raz pierwszy w 130. numerze serii. Szeptacze to kolejna grupa osób, które przeżyły apokalipsę zombie. Jej członkowie wypracowali jednak alternatywny sposób przetrwania. Żeby nie zostać ofiarami żywych trupów, Szeptacze postanowili... przebrać się za nich, wykorzystując do tego ich zwłoki. Dzięki temu zabili naturalny ludzki zapach, który przyciąga zombiaki. Aby nie zwracać ich uwagi za pomocą dźwięku, porozumiewają się między sobą, szepcząc - stąd ich nazwa. Serialowa wersja Szeptaczy postanowiła wcielić w życie takie same metody przetrwania. Jak prezentuje się Alpha?

Twórcy zaserwowali fanom dość przerażające wideo, na którym widzimy bohaterkę graną przez Samantę Morton podczas przygotowywania maski z zabitego zombiaka. Makabrycznym obrazom towarzyszy niepokojąca zniekształcona muzyka. Na końcu Alpha przywdziewa twarz żywego trupa, przypominając trochę Leatherface'a z serii "Teksańska masakra piłą mechaniczną".

"The Walking Dead" sezon 9B - kiedy premiera?

W drugiej połowie nowego sezonu serialu zobaczymy, jak potoczyły się losy bohaterów po zaginięciu Ricka. Czy bez lidera będą w stanie stawić czoła nowemu zagrożeniu? Szeptacze są w końcu przeciwnikiem, z jakim jeszcze nie mierzyli się protagoniści "The Walking Dead". Przekonamy się o tym 10 lutego 2019 roku, kiedy serial powróci na anteny AMC i telewizji FOX.

Sergiusz Kurczuk
Tagi: Seriale The Walking Dead