Psychasec otworzył swój pierwszy oddział w Polsce. Zobacz, jak wygląda przyszłość z serialu „Altered Carbon”

Sergiusz Kurczuk
02.02.2018 12:48
Psychasec otworzył swój pierwszy oddział w Polsce. Zobacz, jak wygląda przyszłość z serialu „Altered Carbon” Fot. Sergiusz Kurczuk/Antyradio.pl

Jeśli marzysz o nieśmiertelności, albo kochasz cyberpunk, to koniecznie musisz odwiedzić warszawski Pawilon Altered Carbon. 

1 lutego 2018 roku ruszyła niecodzienna wystawa, która jednocześnie jest promocją nowego serialu platformy Netflix. „Altered Carbon” opowiada o świecie w roku 2384, kiedy ludzkość nie musi już zmagać się ze śmiercią. Wszystko dzięki rewolucyjnej technologii opracowanej przez korporację Psychasec. Firma przybliżyła ludzkości nieśmiertelność, dzięki możliwości zgrania świadomości na stos korowy, a następnie umieszczeniu go w specjalnie przygotowanym ciele zwanym powłoką.

muzyka w wideo: Epikton - Futuristic Blockbuster Trailer Music 

Pawilon altered Carbon - co to jest?

Nasza redakcja wybrała się na otwarcie Pawilonu Altered Carbon, by na własnej skórze poczuć się jak w roku 2384. Nietypowa instalacja mieści się w sercu Warszawy, a raczej miasta znanego w przyszłości jako Warsaw Bay City. W środku można zobaczyć, jak wygląda stos korowy oraz sposób wytwarzania powłok. Przy wejściu znajdują się dwie tuby. W każdej z nich mieści się gotowa do użycia powłoka. To jednak dopiero początek. Większą część hali, w której znajduje się wystawa, zajmuje świetlny tunel, po którym przechadzają się żywe ciała czekające na klientów Psychasec. Tajemniczy i trochę odczłowieczony głos nakazywał przejść w kierunku światła i ulokować się na futurystycznych siedziskach. 

Pawilon Altered Carbon Fot. foto: Sergiusz Kurczuk/Antyradio.pl

Rozpoczęło się oficjalne otwarcie pierwszego polskiego oddziału Psychasec i na ekranie wyświetlono Laurensa Bancrofta - ekscentrycznego milionera, który spopularyzował przenoszenie świadomości do sztucznie stworzonych powłok. Następnie zgromadzonych przywitała szefowa rodzimego oddziału Psychasec, a potem usługi firmy zachwalił pierwszy polski klient. Aby przybliżyć gościom, jak ciężko mieli umierający bezpowrotnie ludzie w XXI wieku, pokazano krótki film zatytułowany „Historia nieśmiertelności”, którego narratorem był znany popularyzator nauki, Neil deGrasse Tyson. Odbyła się też rozmowa z gościem specjalnym - Aleksandrą Przegalińską-Skierkowską - ekspertką w dziedzinie rozwoju nowych technologii, a w szczególności badań nad sztuczną inteligencją. Po dość zabawnym, ale trochę złowieszczym końcu prelekcji, zaprezentowano kolekcję powłok wiosna/lato 2384.

Pawilon Altered Carbon Fot. foto: Sergiusz Kurczuk/Antyradio.pl

Następnie goście mogli zwiedzić wystawę, przechazając się między powłokami. Pojawiła się nawet możliwość wybrania wymarzonej cielesnej formy za pomocą technologii Kinect, w czym pomagali ubrani na biało pracownicy Psychasec. Na ścianach wyświetlano reklamy firmy, w których oprócz idealnych męskich i damskich ciał, pojawiały się napisy z obietnicami wiecznego życia.

Pawilon Altered Carbon Fot. foto: Sergiusz Kurczuk/Antyradio.pl

Pawilon altered Carbon - gdzie i kiedy można obejrzeć wystawę?

Chociaż w serialu i książce Richarda Morgana, na której została oparta produkcja Netfliksa, dostęp do Psychasec mają tylko najbogatsi, warszawski oddział firmy jest otwarty dla wszystkich zainteresowanych całkowicie za darmo. Pawilon Altered Carbon znajduje się w galerii Ethos przy Placu Trzech Krzyży 10/14 w Warszawie. Będzie otwarty od 2 do 4 lutego 2018 roku od godziny 11:00 do 21:00. Jednak pokazy kolekcji wiosna/lato 2384. odbywają się w określonych godzinach: 

  • piątek -18:00 i 20:00
  • sobota - 16:00 i 18:00
  •  niedziela - 14:00 i 16:00
Pawilon Altered Carbon Fot. foto: Sergiusz Kurczuk/Antyradio.pl

Fani cyberpunkowych klimatów mogą na własnej skórze przekonać się, jak może wyglądać świat za ponad 300 lat i zobaczyć dwa pierwsze odcinki serialu całkowicie za darmo w sobotę od godziny 19:00 do 21:00 i w niedzielę od 18:00 do 20:00. Premiera „Altered Carbon” na Netfliksie odbyła się 2 lutego 2018 roku. Tradycyjnie abonenci serwisu mają dostęp do wszystkich odcinków 1. sezonu. 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.