02.07.2018 15:31

Netflix szykuje 1. szwedzki serial. Czy „Quicksand” będzie europejską odpowiedzią na „13 powodów”?

„Störst av allt” (Quicksand) to pierwszy szwedzki serial oryginalny Netfliksa, który opowie o strzelaninie w prestiżowej szkole.

13 powodów
foto: kadr z serialu "13 powodów"

Netflix przygotowuje swoją kolejną europejską produkcję oryginalną. Tym razem wybór padł na Szwecję, w której rozpoczynają się prace nad ekranizacją bestsellerowej powieści Maliny Perssony Giolito. Książka, która w Polsce ukazała się pod tytułem „Ruchome piaski”, została wydana w 29 krajach i zdobyła tytuł Najlepszej Nordyckiej Powieści Kryminalnej 2017 roku. Opowiada o licealistach z klasy wyższej, którzy stają przed sądem w związku ze szkolną masakrą. W trakcie procesu wychodzą na jaw nie tylko informacje dotyczące tragedii… Brzmi znajomo?

Szwedzki serial Netflix – o czym opowie „Quicksand”?

W 2. sezonie „13 powodów” widzowie mieli okazję śledzić przebieg sprawy sądowej dotyczącej przyczyn samobójstwa licealistki, Hannah Baker. W ostatnim odcinku pojawił się także wątek ucznia, który planował strzelaninę na szkolnej potańcówce.

Jak sugeruje opis „Störst av allt”, w pierwszym szwedzkim serialu Netfliksa możemy spodziewać się podobnych motywów. Głównymi bohaterami książki Maliny Perssony Giolito są licealiści, Maja i Sebastian, którzy zostają oskarżeni o morderstwo podczas masakry w szkole podstawowej. W trakcie procesu, prócz faktów związanych z feralnym dniem, wychodzą na jaw także niepokojące informacje o związku nastolatków.

„Quicksand” – obsada i twórcy

Reżyserami „Störst av allt” (Quicksand) są Per-Olav Sørensen i Lisa Farzaneh. Za scenariusz odpowiedzialna jest Camilla Ahlgren. W serialu wystąpią Hanna Ardéhn, William Spetz, Felix Sandman, David Dencik, Reuben Sallmander, Anna Björk, Christopher Wollter, Evin Ahmad, Maria Sundbom, Rebecka Hemse, Helena af Sandberg, Shanti Roney i Ella Rappich.

Premiera produkcji została zaplanowana na 2019 rok.

Natalia Hluzow
Tagi: News Seriale Netflix