11.01.2017 14:05

Ramsey z „Gry o tron” został Adolfem Hitlerem

Zadebiutował zwiastun brytyjskiego serialu komediowego „Urban Myths”. Gdzie znani aktorzy wcielają się w wielkie nazwiska znane z historii.

Ramsey z „Gry o tron” został Adolfem Hitlerem
foto: kadr z wideo

I tak przykładowo Eddie Marsan to Bob Dylan, Joseph Fiennes stał się Michaelem Jacksonem, a Stockard Channing występuje jako Elizabeth Taylor. Pojawia się także Brian Cox jako Marlon Brando czy też Iwan Rheon znany z „Gry o tron” jako Adolf Hitler oraz Rupert Grint z „Harry'ego Pottera” w roli przyjaciela Fuhrera. Nazwisk jest zresztą jeszcze kilka, ale nie będziemy zdradzać wszystkiego - wystarczy, że zobaczycie trailer.

Całość serii została oparta na, jak sugeruje tytuł, koncepcji przedstawienia miejskich legend. Będziemy oglądać zmyślone historie, które zakorzeniły się w ludzkiej świadomości jako prawdziwe. Ich bohaterami będą znanymi osobistości ze świata sztuki i nie tylko. Za produkcję odpowiada Sky Arts. Premiera w Wielkiej Brytanii będzie miała miejsce już 19 stycznia 2017 roku.

Każdy z odcinków będzie mieścić się w około 30 minutach, a oto przedsmak tego co na nas czeka:

Jeden z odcinków będzie poświęcony miejskiej legendzie mówiącej o tym, że w 2011 roku po zamachu na World Trade Center Michael Jackson, Marlon Brando oraz Elizabeth Taylor wybrali się na wspólna przejażdżkę samochodową w wypożyczonym aucie. Doniesienia te zostały oparte na artykule pochodzącym z „Vanity Fair”. Jego treść mówiła o tym, że Król Popu zaprosił aktorów na swój koncert w Madison Square Garden. Loty do Nowego Jorku zostały jednak odwołane, więc cała trójka postanowiła spędzić wspólnie czas przemierzając drogi.

Sam Fiennes, który wciela się w Jacksona, swoją rolę określił nie jako złośliwą kpiną, a chęć stworzenia czegoś ujmującego. Co jeszcze aktor powiedział o wcielaniu się w postać?

"

Jestem białym mężczyzną z klasy średniej z Londynu. Taki dobór roli jest dla mnie tak samo szokujący, jak dla innych. Michael Jackson zdecydowanie miał jakiś problem - ten związany z pigmentacją. Prawdopodobnie jego kolor skóry był bliższy mojemu niż jego pierwotnemu kolorowi. "

Jak Wam się podoba zapowiedź „Urban Myths”?

Robert Skowronski
Tagi: Seriale