15.10.2019 10:41

Reżyser "Gry o tron" stwierdził, że "ostatni odcinek był zrobiony w pośpiechu"

Reżyser Neil Marshall przyznał, że finał 8. sezonu "Gry o tron" był "zdecydowanie zrobiony w pośpiechu". Twórca skrytykował niektóre decyzje Davida Benioffa i DB Weissa.

Gra o tron
foto: materiały prasowe/HBO

Zakończenie "Gry o tron" było przyjęte przez fanów z niezbyt wielkim entuzjazmem. Można nawet powiedzieć, że wywołało kontrowersje. Na temat finału głos zabrały miliony fanów, a do krytycznych opinii odnieśli się aktorzy i ludzie pracujący przy serialu. Jedną z takich osób jest Neil Marshall, który wyreżyserował kilka odcinków poprzednich sezonów "Gry o tron".

Gra o tron - ostatni odcinek był "zrobiony w pośpiechu"

Reżyser wypowiedział się w rozmowie z portalem Metro.co.uk, gdzie przyznał, że spieranie się z Davidem Benioffem i DB Weissem było wręcz niemożliwe:

"

Naprawdę ciężko było cokolwiek zarzucić tym panom, bo są geniuszami i wykonali naprawdę imponującą pracę. Na pewno inaczej podszedłbym do reżyserii. Jedną z najlepszych rzeczy podczas tych epizodów, które kręciłem było to, że miałem spory wkład w to, jak to wyglądało. Zwłaszcza w scenach batalistycznych. Definitywnie dodałbym sporo strategii i wiedzy na ten temat. "

Twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO. Czym zajmą się teraz?
Twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO. Czym zajmą się teraz?
Przeczytaj także Twórcy "Gry o tron" opuszczają HBO. Czym zajmą się teraz?

Następnie Marshall przyznał, że zgadza się z opiniami ludzi, którzy zarzucają twórcom zbyt szybkie i pośpieszne zakończenie niektórych wątków:

"

W pewien sposób zgadzam się z krytyką, że ostatni sezon był zrobiony w pośpiechu. Wszyscy niby skończyli tam, gdzie mieli skończyć, ale chyba zbyt szybko to rozegrali. "

"Gra o tron" dobiegła końca w maju 2019 roku wraz z emisją finałowego epizodu "Żelazny tron". Kilka tygodni po premierze pojawiła się petycja o ponowne nakręcenie ostatniego sezonu, którą podpisał ponad milion fanów. Wśród aktorów, którzy byli zdenerwowani takim odbiorem był m.in. Alfie Allen, który wcielał się w Theona Greyjoya. Ruszyły już zdjęcia do pierwszego spin-offu serii.

Zobacz także: W obsadzie pierwszego prequela "Gry o tron" pojawiły się cztery nowe nazwiska

Tagi: Seriale Gra o tron HBO HBO GO Gra o tron: sezon 8