Reżyser „Uciekaj!” przywróci „Strefę mroku”

Sergiusz Kurczuk
03.11.2017 10:11
Reżyser „Uciekaj!” przywróci „Strefę mroku” Fot. kadr z serialu Strefa mroku

Jeden z najsłynniejszych seriali fantastycznonaukowych powraca po ponad 10 latach do telewizji. Nową wersję „Strefy mroku” stworzy Jordan Peele, twórca kasowego horroru „Uciekaj!”.

Wszyscy fani science fiction, dreszczowców i opowieści grozy będą w niebo (a raczej w piekło) wzięci! Kolejne pokolenie widzów będzie miało okazję wpaść w wir niesamowitych historii w odświeżonej wersji serialowej antologii „Strefa mroku”. Oryginalną serię stworzył Rod Serling. Serial był emitowany od roku 1959 do 1964. Produkcja na stałe wpisała się w amerykańską popkulturę. Nic dziwnego, że po latach powróciła w nowej odsłonie. W latach 1985–1989 powstał reboot, w którym znalazły się nowe historie i odtworzono kilka odcinków sprzed lat.  W okresie od 2002 do 2003 roku mogliśmy oglądać kolejną wersję. Narratorem był Forest Whitaker, ale serial nie cieszył się powodzeniem i szybko został skasowany.

Jak donosi TrackingBoard.com, niebawem zobaczymy reboot serialu. Za nową wersję „Strefy mroku” odpowiedzialny będzie Jordan Peele. Do niedawna mężczyzna znany był głównie z Comedy Central. Wraz z Keeganem-Michaelem Keyem mieli program komediowy „Key & Peele”, który cieszył się dużą popularnością. Kiedy Peele zrobił horror „Uciekaj!”, dla wielu osób było to wielkim zaskoczeniem. Po pierwsze, że twórca komediowy robi kino grozy, po drugie, że film odniósł ogromny sukces. Obecnie przed filmowcem drzwi do większej kariery stoją otworem. Reżyser pracuje nad filmem o Ku Klux Klanie oraz serialem opowiadającym o polowaniu na nazistów.

Nowy reboot ma się pojawić na antenie stacji CBS. Peele nie stanie jednak za kamerą, a jedynie wyprodukuje serial dzięki swojej firmie Monkeypaw Productions. Scenariusz do pilotażowego odcinka napisze znany z serialu Netfliksa „Daredevil Marco Ramirez. Czy tym razem uda się przywrócić „Strefę mroku” do dawnej chwały?

 

Sergiusz Kurczuk Redaktor antyradia
CZYTAJ TAKŻE
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.