05.07.2018 10:36

Rick Grimes wcale nie umrze w 9. sezonie „The Walking Dead”? Tajemniczy tweet twórców serialu rozpoczął spekulacje fanów

Czy twórcy „The Walking Dead” zasugerowali fanom, że Rick Grimes jednak nie zginie w 9. sezonie serialu?

Rick Grimes wcale nie umrze w 9. sezonie „The Walking Dead”? Tajemniczy tweet twórców serialu rozpoczął spekulacje fanów
foto: kadr z serialu The Walking Dead

Na początku czerwca 2018 roku pojawiła się informacja, że Andrew Lincoln postanowił odejść z serialu „The Walking Dead” po 8 latach wcielania się w postać Ricka Grimesa. Aktor stwierdził, że chce poprowadzić swoją karierę w innym kierunku, a rola lidera ocalałych w apokalipsie zombie mu w tym przeszkadza. Fani oczywiście nie kryli negatywnych reakcji. Według jednej z internetowych ankiet ponad połowa widzów zapowiedziała, że przestanie oglądać „The Walking Dead” po odejściu Lincolna. Okazuje się jednak, że fani postaci dostali nową nadzieję. Wszystko za sprawą tajemniczego tweeta na profilu serialu.

„The Walking Dead” sezon 9. - Rick jednak przeżyje?

Post, który pojawił się na oficjalnym koncie „The Walking Dead”, nie jest jednoznaczny. Tak naprawdę nie mówi nic. Jednak zdruzgotani wizją zniknięcia z serialu jednej z głównych postaci widzowie stwierdzili, że wpis musi się odnosić do Ricka. 

"

Nie wierzcie we wszystko, co usłyszycie. "

Widzowie przyzwyczajeni do brutalnej eliminacji postaci od razu założyli, że odejście aktora wiąże się z odejćiem Ricka na zawsze. Chociaż zniknięcie nie oznacza wcale śmierci bohatera, miłośnicy „The Walking Dead” rozpoczęli śledztwo w tej sprawie. Z przecieków z planu zdjęciowego 9. sezonu ma wynikać, że Grimes rzeczywiście wyzionie ducha. Prost wprawia jednak w konsternację. 

Oczywiście można snuć teorie spiskowe, że cała akcja z odejściem Lincolna z serialu to podpucha, która ma na celu zapobiec postępującemu z roku na rok spadkowi oglądalności „The Walking Dead”. Jest to jednak mało prawdopodobne, bo tego typu zabieg przysporzyłby twórcom więcej wrogów, niż sprzymierzeńców. Całkiem możliwe, że tweet wcale nie jest powiązany z postacią Ricka i dotyczy zupełnie czego innego. 

Jak jest naprawdę? Przekonamy się jesienią 2018 roku, kiedy 9. sezon „The Walking Dead” pojawi się na antenie stacji AMC. 

Czy wpis odnosi się do Ricka?

Sergiusz Kurczuk