10.04.2018 11:46

„Rick i Morty” trafią do uniwersum „Dungeons and Dragons”

Szalony dziadek i jego przygłupi wnuczek ponownie wyruszają ku przygodzie. Tym razem, Rick i Morty trafią do uniwersum smoków, lochów i innych baśniowych klimatów znanych doskonale wszystkim fanom papierowych RPG-ów. Szykuje się mieszanka wybuchowa.

kadr z serialu Rick i Morty
foto: kadr z wideo

Podczas konwentu C2E2 2018, firmy IDW Press i Oni Publishing zapowiedziały crossover między serialem animowanym „Rick i Morty”, a papierowym RPG-iem „Dungeons and Dragons”. Niestety, genialny Sanchez i jego wnuczek nie dołączą do „growego” uniwersum D&D, a jedynie do komiksów wydawanych na podstawie serii gier. Nie mniej jednak, taka mieszanka zapowiada się naprawdę ciekawie.

Z resztą już pierwszy udostępniony artwork przygotowany przez Troya Little, który będzie odpowiedzialny za stronę wizualną serii, idealnie pasuje do estetyki serwowanej przez ekipę pracującą nad „Rickiem i Mortym”:

foto: materiały prasowe

Rick i Morty kontra smoki i potwory

Scenariuszem miniserii zajmą się Patrick Rothfuss oraz Jim Zub. Według pierwszych zapowiedzi, Rick i Morty zostaną wysłani na prawdziwą podróż z gatunku high fantasty. Znawcy motywów z D&D poczują się jak w domu. Przygoda ma się rozpocząć, gdy Morty prosi swojego dziadka, aby ten nauczył go grać w papierowego RPG-a. Oczywiście sytuacja szybko wymyka się spod kontroli i bohaterowie wraz z całą rodziną Smithów wpadają w sam środek tarapatów. 

Scenarzysta Patrick Rothfuss przyznał w trakcie panelu na C2E2, że praca nad taką serią jest jak spełnienie dziecięcych marzeń, a sposób w jaki to zrobił, przywodzi na myśl niektóre improwizowane momenty pochodzące z „Ricka i Morty'ego”. Wydaje się zatem, że komiksy będą w dobrych rękach:

"

Kocham „Ricka i Morty'ego” miłością szczerą i prawdziwą, a w D&D grałem od 5 klasy podstawówki. Więc kiedy tylko poprosili mnie, żebym napisał historię w serii, która łączy obydwa te światy to od razu się zgodziłem. Poczułem wtedy w ustach smak czekolady i masła orzechowego. Wchodzę w to! Wchodzę w to całkowicie. Wpycham czekoladę prosto w to masełko orzechowe. Nie że smaruje. Wpycham naprawdę głęboko, tak żeby było lepko i pysznie. "

Trzeba przyznać, że chyba nikt nie spodziewał się takiego crossoveru. Seria komiksów o Ricku i Mortym w świecie Dungeons and Dragons pojawi się w sprzedaży już w sierpniu 2018 roku.

Kamil Kacperski
Tagi: Seriale Rick i Morty