03.06.2020 11:22

"Rick i Morty" doczekał się nowego klipu muzycznego. Posłuchajcie "Don't Look Back"

Niedawno końca dobiegł 4. sezon "Ricka i Morty'ego". Nowe epizody nie przeprowadziły zbytniej "rewolucji" w serialu, ale skupiały się raczej na autorefleksji głównych bohaterów. Symbolem tego jest utwór (paradoksalnie) zatytułowany "Don't Look Back".

"Rick i Morty" doczekał się nowego klipu muzycznego. Posłuchajcie "Don't Look Back"
foto: materiały prasowe/Adult Swim

W finałowym odcinku 4. sezonu "Ricka i Morty'ego" na samym końcu wybrzmiał utwór "Don't Look Back". Klipem wideo do piosenki podzieliła się teraz stacja telewizyjna Adult Swim, na której emitowane są nowe odcinki pokręconego duetu.

Rick i Morty - nowy, przygnębiający singiel z serialu [WIDEO]

Chociaż sam sezon zaczął się bez zbytnich fajerwerków, to kolejne odcinki "Ricka i Morty'ego" były nieco bardziej poważne, niż zwykle. Twórcy skupili się na introspektywnych momentach, w których poruszali nie tylko losy samych postaci, ale całego serialu. Powróciły stare postaci pokroju Bird Person, sklonowanej Beth, czy nowej i lepszej Federacji Galaktycznej. 

Foto: materiały prasowe Hulu
Foto: materiały prasowe Hulu
Przeczytaj także "Solar Opposites" - zobaczcie zwiastun nowego serialu od twórców "Ricka i Morty'ego"

To właśnie ze Sklonowaną Beth jest związany utwór "Don't Look Back". Okazuje się bowiem, że to nie Beth podjęła decyzję o tym, czy ma się sklonować i opuścić swoją rodzinę, ale przekazała ją w ręce swojego ojca. Sam mężczyzna również nie potrafi jej podjąć sam i pozostawia ją losowi, metaforycznie rzucając monetą, nie interesując się, czy będzie mieszkał ze swoją prawdziwą córką, czy jej klonem. Poniżej możecie zobaczyć omawiane wideo:

Utwór został napisany przez Ryana Eldera i Kotomi. Podobnie jak poprzednie zakończenia sezonów, to również skupia się na mrocznej stronie depresji Ricka. Ciekawe, jak twórcy poprowadzą relacje między postaciami w kolejnych odcinkach. Data premiery ich debiutu jest nieznana. 

Rick i Morty
Rick i Morty
Przeczytaj także Rick i Morty w bardzo krwawej wersji anime. Zobaczcie film "Samurai & Shogun"
Tagi: Seriale Rick i Morty