18.05.2017 12:30

Ridley Scott kuratorem produkcji science fiction

Czy oznacza to, że na mały ekran wkroczą ksenomorfy i reszta bestiariusza z serii „Obcy”?

Ridley Scott kuratorem produkcji science fiction
foto: AFP/East News

Prawdopodobnie nie, ale serialowy światek wciąż pozostaje silnie rozwijającym się medium, w którym reżyserzy mogą zabłysnąć. Po średnio udanym „Obcym: Przymierze”, Ridley Scott być może się zrehabilituje pełniąc obowiązki osoby odpowiedzialnej za rozwijanie bloku oryginalnych programów science fiction dla stacji TNT.

Sprawę skomentował sam Ridley Scott:

"

Dostać szansę na dostarczanie programów science fiction w różnych formatach dla TNT jest bardzo ekscytujące. Ten gatunek jest jednym z moich ulubionych i istnieje nieskończenie wiele oryginalnych i innowacyjnych pomysłów, które czekają na trafienie do TNT. To ekscytujące dla nas wszystkich. "

Oto co dodała Sarah Aubrey ze stacji TNT:

"

Chcemy stworzyć cały blok wypełniony wszelkiego rodzaju pobudzającymi wyobraźnię i inspirującymi opowieściami, które uczyniły science fiction ukochanym przez miliony gatunkiem. Ridley Scott stworzył wiele niezapomnianych filmów mieszczących się w tym nurcie i cieszymy się, że będziemy mogli jego fanów wprowadzić w jego nawet jeszcze bardziej wyrafinowane historie. "

Szczegóły projektu nie są znane, wszystko znajduje się jeszcze na wczesnym etapie. Ridley Scott przy poszczególnych dziełach będzie pomagać jako producent lub też będzie wchodził we współpracę z poszczególnymi twórcami.

Będzie to bardzo trudne, bo grafik reżysera rozrasta się o kolejne przedsięwzięcia. Twórca ma już scenariusz „Przymierza 2”, a także chęć rozszerzenia serii o kolejne sześć filmów oraz pomysł na „Gladiatora 2”. W ten napięty harmonogram został też wrzucony obraz „All The Money in the World” z rolą Natalie Portman i Jacka Nicholsona. Scott został też producentem serialu Netfliksa bazującego na powieści J.G. Ballarda pod tytułem „Witaj Ameryko” opowiadającej o skutkach katastrofy ekologicznej.

Niech Ridley Scott...

Robert Skowronski
Tagi: Seriale Ridley Scott