26.03.2018 16:37

Stephen King na musicalowo? Pojawiły się pierwsze zdjęcia z epizodu „Riverdale” opartego na „Carrie”

Magia małego ekranu już niebawem połączy konwencję musicalową z mroczną powieścią Stephena Kinga. W jednym z nadchodzących odcinków 2. sezonu „Riverdale” powstanie szkolne przedstawienie na podstawie „Carrie”.

Carrie
foto: kadr z filmu "Carrie"

Amerykańska stacja The CW ogłosiła niedawno, że jeden z kwietniowych odcinków „Riverdale” zaprezentuje przygotowania i realizację szkolnego musicalu opartego na słynnym... horrorze Stephena Kinga

„Carrie: The Musical” w serialu „Riverdale”

Odcinek słynnego serialu dla młodzieży będzie nosił nazwę „A Night to Remember”. Główni bohaterowie „Riverdale” będą brali udział w przedstawieniu o nazwie „Carrie: The Musical”. Cheryl Blossom grana przez Madelaine Petsch wcieli się w tytułową Carrie, Veronica Lodge (Camila Mendes) zagra wredną prześladowczynię Carrie, a Betty Cooper (Lili Reinhart) i Archie Andrews (KJ Apa) będą odtwarzali postaci Sue i Tommy'ego. Jughead (Cole Sprouse) będzie natomiast przygotowywał zakulisowy materiał o powstawaniu musicalu. 

Szkolne show opisywane jest jako mroczna, lecz chwytliwa ostrzegawcza opowieść o życiu licealistów w małym mieście. W ramach serialu reżyserować będzie Kevin Keller grany przez Casey'a Cotta. Wcześniej w „Riverdale” pojawiały się już elementy musicalowe, jednak po raz pierwszy konwencja ta zostanie wykorzystana na tak dużą skalę. 

Odcinek poświęcony musicalowi „Carrie” ma zawierać aż 11 piosenek. Pierwsze zdjęcia z tej wyjątkowej produkcji pojawiły się tradycyjnie w magazynie EW. Jeden z użytkowników Twittera udostępnił je zbiorczo w jednym poście:

Adaptacje „Carrie” Stephena Kinga

Nadchodzący epizod „Riverdale” nie będzie pierwszą próbą przełożenia horroru Kinga na musical. W 1988 roku Lawrence D. Cohen próbował zrealizować „Carrie” na Broadwayu, co okazało się gigantyczną klapą. Dopiero jego wskrzeszenie w nowej formie na off-Broadwayu w 2012 roku uczyniło z przedstawienia prawdziwy hit. 

Serialowy musical ma czerpać jednak nie tylko z wersji scenicznych, lecz ze wszystkich poprzednich adaptacji słynnej powieści Kinga, a więc również z filmu Briana De Palmy z 1976 roku i jego remaku z 2013 roku.

Odcinek „A Night to Remember” zostanie wyemitowany przez stację The CW 18 kwietnia 2018 roku. W Polsce serial „Riverdale” udostępnia platforma Netflix.

Natalia Hluzow
Tagi: Seriale Riverdale