Robert Górski jako Jarosław Kaczyński w dwóch odcinkach serialu
Robert Skowronski
09.01.2017 09:25
Robert Górski jako Jarosław Kaczyński w dwóch odcinkach serialu Fot. kadr z wideo

Możemy już zobaczyć jak nasi kabareciarze naśmiewają się z prezesa PiS w dwóch pierwszych odcinkach serialu „Ucho Prezesa”.

Mogliśmy już zobaczyć zwiastun serialu, w którym Robert Górski wciela się w polityka stylizowanego na Jarosława Kaczyńskiego. W sieci dostępne są już dwa odcinki produkcji.

Pierwszy epizod został zatytułowany „Nowy gabinet”. Widzimy w nim, jak Mariusz oprowadza Prezesa po nowo urządzonym gabinecie, na straży którego stoi niezłomna pani Basia. To właśnie tutaj od tej chwili będą starali dostać się wszyscy zainteresowani. Kolejny odcinek nazwano „Zarządzanie przez kryzys”. Tym razem Prezes szkoli Mariusza, jak umiejętnie zarządzać jednostkami i całymi instytucjami poprzez własnoręcznie wywołany kryzys.

Za „Ucho Prezesa” odpowiedzialny jest Kabaret Moralnego Niepokoju. Kolejne odcinki będą publikowane w serwisie YouTube i nie będą emitowane za pośrednictwem TVP.

Sam Robert Górski podkreślił, że „Ucho Prezesa” nie ma na celu bycia zajadłą produkcją. Ma raczej stanowić dowód na to, że można śmiać się z polityków bez złośliwości. Dlaczego akurat padło na PiS? Kabareciarz wyznał, że jego zdaniem w opozycji brak jest wyrazistych postaci, a to kluczowy element przy parodiowaniu. Zupełnie inaczej sprawa się z partią Jarosława Kaczyńskiego, gdzie satyryk może znaleźć potrzebny mu do pracy materiał.

Górski jest oczywiście świadomy tego, że to co niektórych może bawić w serialu dla innych będzie obraźliwe:

Granica wrażliwości u każdego przebiega inaczej. Dla mojej mamy samo pojawienie się księdza na scenie to za dużo. W jej oczach to naruszenie świętości, niezależnie od kontekstu, w jakim ksiądz się pojawia. Ważna jest intencja autora, a ja lubię ludzi i nigdy nie dążę do tego, żeby kogoś zniszczyć, co najwyżej uszczypnąć.

Kolejny odcinek „Ucha Prezesa” będziemy mogli oglądać w serwisie YouTube i na Facebooku od 16 stycznia 2017 roku.

Robert Skowronski Redaktor antyradia
Polub Antyradio na Facebooku
Logo 18plus

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.